XI edycja konkursu Kształtowanie Przestrzeni

Data dodania: 30.01.2024 | Aktualizacja: 30.01.2024, 11:09:17

Izba Architektów RP zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w XI edycji konkursu Kształtowanie Przestrzeni. Tegoroczny temat to „Kiedyś w przyszłości”. 

Przed uczniami prawdziwe wyzwanie dla wyobraźni. Jak będzie wyglądał świat kiedyś w przyszłości? I z jak dalekiej przyszłości będzie to obraz? O tym zdecydują uczestnicy. Czego oczekują organizatorzy? Oryginalnych pomysłów na to, jak zmienią się znane młodzieży miejsca czy budynki oraz śmiałych wizji tego, jak w przyszłości będą działały miasta i jak będą zachowywali się ich mieszkańcy. Ale odpowiedź na temat konkursowy może być dużo szersza: wykraczać poza przestrzeń fizyczną i pokazywać to, co jeszcze nie istnieje. Konkurs pozwala otworzyć wrota do świata fantazji i przyszłych, niekoniecznie realnych zdarzeń. 

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób. Praca konkursowa musi zostać przesłana w formie elektronicznej, na planszy odpowiadającej wymiarom 50x70 cm, ale jej poszczególne elementy mogą być wykonane w dowolnej technice. Na stronie konkursowej: www.kształtowanieprzestrzeni.pl/konkurs2024 znajduje się regulamin, szczegółowy opis zadania (zał. nr 2), schemat planszy (zał. nr 3) oraz formularz umożliwiający przesłanie pracy wraz z niezbędnymi załącznikami.

Termin składania prac upływa 15 maja 2024 r.

Pula nagród to 20 000 PLN. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe niespodzianki w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. w Warszawie. Najwyżej ocenione prace wywalczą nagrody pieniężne dla szkoły lub placówki laureatów. 

Program edukacyjny dla młodzieży Kształtowanie Przestrzeni został w 2022 r. wyróżniony przez Gazetę Wyborczą statuetką “Zaprojektowane po ludzku - Miasto bardziej wspólne” w kategorii Inicjatywa / Działanie. Dzięki programowi od 2013 r. w całej Polsce młodzi ludzie pod okiem architektów mają szansę rozwijać swoją świadomość przestrzenną. Konkurs jest uzupełnieniem tych działań. Adresowany jest zarówno do placówek, w których zajęcia się już odbywały jak i tych dotąd nie objętych Programem.

Partnerami Programu Kształtowanie Przestrzeni są firma FAKRO oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Program otrzymał rekomendację Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Patroni konkursu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (NIAU), Narodowe Centrum Kultury (NCK), Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID), Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Patronat medialny: Architektura Murator, Zawód:Architekt, Architektura&Biznes.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę