Wystartowała II edycja konkursu dla rolników i projektantów EUROZAGRODA

Data dodania: 01.07.2010 | Aktualizacja: 01.07.2010, 00:00:00

Konkurs EUROZAGRODA prowadzony jest w czterech kategoriach:

A więc można zgłosić do niego każdy obiekt budowlany będący częścią rolniczej zagrody – od wielostanowiskowej obory do zbiornika na gnojowicę (istniejący obiekt, nowo wybudowany jak i zmodernizowany).

Nagrody w każdej kategorii wynoszą po 10 000 złotych.

Pierwsza edycja Konkursu EUROZAGRODA przeprowadzona została w 2009 roku. Organizatorem kolejnych edycji jest BudoRol.pl - Portal Budowlany Rolnika.

Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, a patronat programowy Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (od początku 2010 r. pod nową nazwą: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Sponsorem Generalnym Konkursu jest firma Viessmann, laureat nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz "Teraz Polska".

Celem Konkursu jest promowanie najlepszych projektów i realizacji w budownictwie zagrodowym, spełniających standardy europejskie. Zamiarem organizatorów jest, aby Konkurs wspomagał w praktyce wytyczanie tych standardów w Polsce i promował tzw. dobre praktyki w budownictwie wiejskim.

Na naszym rynku brakuje dobrych projektów budynków i budowli zagrodowych. Wie o tym każdy rolnik, który przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji budowlanych. Większość tych projektów, które można dostać, nie zawsze spełnia warunki oczekiwane przez rolników pragnących mieszkać i prowadzić produkcję w nowoczesny sposób. Organizatorzy EUROZAGRODY rozpoczęli tworzenie specjalnego Banku takich projektów.

W Konkursie mogą brać udział rolnicy i projektanci, którzy do 15 września 2010 r. prześlą swoje zgłoszenia pod adres: Sekretariat Konkursu EUROZAGRODA, ul. Łagowska 3/39, 01-464 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs Eurozagroda”.

Prawo zgłaszania kandydatów do nagród mają też ośrodki doradztwa rolniczego, oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, związki, stowarzyszenia i izby rolnicze oraz administracja rolna. Kapituła Konkursu, oceniająca zgłoszenia, nie pominie żadnego z nich.

Nagrody w postaci statuetek, dyplomów i czeków pieniężnych wręczane są w grudniu każdego roku w trakcie uroczystej gali.
Pełne informacje o Konkursie m.in. regulamin oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem: www.budorol.pl

Szczegóły na stronie: http://budorol.pl/137,o_konkursie.html

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę