WYKŁAD MARTHY SCHWARTZ I WARSZTATY PODCZAS MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY „ZIELEŃ TO ŻYCIE”

Data dodania: 06.08.2015 | Aktualizacja: 06.08.2015, 00:00:00

Martha Schwartz będzie gościem specjalnym seminarium DZIEŃ ARCHITEKTA KRAJOBRAZU w dniu 5 września 2015 r., które towarzyszy Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to życie”.

Światowej klasy amerykańska architektka krajobrazu i artystka, jedna z najbardziej wpływowych osób w dziedzinie projektowania krajobrazu, a zwłaszcza przestrzeni miejskich jest autorką szeregu prestiżowych realizacji na całym świecie. Jest laureatką niezliczonej ilości nagród, absolwentką i obecnie wykładowczynią The Harvard Graduate School of Design, właścicielką Martha Schwartz Partners z biurami w Nowym Jorku, Londynie i Szanghaju. Znana z odważnych projektów, które od ponad 30 lat mają istotny wpływ na rozwój architektury krajobrazu, urbanistyki na całym świecie. Styl Schwartz cechuje nieustanne przenikanie się sztuki i architektury krajobrazu. Jej prace to najczęściej reinterpretacja krajobrazu i spojrzenia na naturę - budzą dyskusje i skłaniają do refleksji i debaty, zaskakują oryginalną formą, jaskrawymi kolorami, ostrymi krawędziami, światłem czy użytymi materiałami. Schwartz uważa, że wzornictwo kreuje tożsamość, wpływa na postrzeganie otoczenia oraz pomaga nam wyróżnić się w czasach postępującej uniformizacji, będącej skutkiem globalizacji. Tworzenie krajobrazów miejskich jest zaś platformą dla zrównoważonego rozwoju miast, budowania lepszej jakości życia i reakcją na stale zmniejszające się zasoby naturalne. Prace MSP - place miejskie, parki, ogrody, i inne przestrzenie publiczne realizowane były dotychczas w 20 krajach na 4 kontynentach. Schwartz zajmuje się także rewitalizacją i współpracą z miastami na poziomie strategicznym.

Podczas Dnia Architekta Krajobrazu 5 września w warszawskim  EXPO Martha Schwartz w ramach 2 godzinnego wystąpienia rozwinie swoją koncepcję widzenia i projektowania przestrzeni krajobrazu w mieście w wykładzie pt. ,,Zrównoważony rozwój i sztuka”

 

W programie seminarium DAK także polskie doświadczenia ze sfery garden-design, projektowo-technologiczne rozwiązania poszczególnych elementów przestrzeni wokół domu – swoiste ,,must- have” projektu, które przedstawi architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk (Garden Concept, IAK, SAK) w wykładzie ,,Ogród to też dom 2”. Francuskie spojrzenie przestrzeń publiczną w projektach Michela Corajoud zaprezentuje architekt krajobrazu Bogusława Bredy-Łaciak.

 

4 września odbędą się warsztaty „Projektuj &Promuj” organizowane przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu i Agencję Promocji Zieleni dla architektów krajobrazu podzielone będą na część terenową i stacjonarną. Zadanie projektowe dotyczyć będzie zaplanowania na nabrzeżu Wisły, w rejonie Centrum Olimpijskiego - funkcji edukacyjnych, rekreacyjnych w powiązaniu i przy wykorzystaniu naturalnych walorów miejsca. Elementem zadania jest także aspekt promocji zaproponowanych rozwiązań.

Warsztaty poprowadzą: Marek Piwowarski — pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły, Patryk Zaręba — architekt krajobrazu, RS Architektura Krajobrazu, współautor Bulwarów Wiślanych, Rafał Mroczkowski — architekt krajobrazu (SAK, SARP) – moderator, Barbara Czerniawska – specjalista PR.

Warsztaty „Projektuj &Promuj” oraz seminarium DZIEŃ ARCHITEKTA KRAJOBRAZU skierowane są do architektów krajobrazu, wykonawców, ogrodników, studentów i wszystkich osób poszukujących inspiracji, ciekawych doświadczeń i praktycznych rozwiązań.

 

Wystawa i wydarzenia towarzyszące odbędą się w Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Informacje i zgłoszenia: www.zielentozycie.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę