Wyjazd studialny "Australia 2005"

Data dodania: 26.07.2005 | Aktualizacja: 26.07.2005, 00:00:00

RAMOWY PROGRAM
WYJAZDU STUDIALNEGO
ARCHITEKTÓW POLSKICH (I ICH SYMPATYKÓW)
„AUSTRALIA 2005”

Termin: 7 - 28.11.2005 r.
Trasa: Sydney, Melbourne, Adelajda, Alice Springs, Kings Canyon, Kata Tjuta (Olgas), Uluru (Ayers Rock), Wielka Rafa Koralowa, Cairns, Brisbane, Wellington, Napier, Rotorua, Waitomo, Auckland, Singapur, Malakka, Kuala Lumpur

Dzień 1 07/11
Wylot z Wrocławia o godz.17.00 do Frankfurtu. Wylot z Frankfurtu do Singapuru.

Dzień 2 08/11
Przylot do Singapuru o godz. 17.15. Wylot do Sydney o 20.40.

Dzień 3 09/11
Rano przylot do Sydney o godz. 07.15. Po krótkim odpoczynku w hotelu, spacer, po Circular Quai z gmachem Opery i Harbour Bridge, dzielnicy The Rocks. Krótki relaks w Królewskim Ogrodzie Botanicznym. Katedra katolicka – największy kościół Australii. Zwiedzanie centrum: najważniejsze gmachy gregoriańskie i wiktoriańskie przy Macquarie Str. i George Str. Nowoczesny Darling Harbour, dzielnica powstała na terenach doków przed olimpiadą.
Nocleg w hotelu w Sydney.

Dzień 4 10/11
Rano tereny olimpijskie: stadion projektowany przez Edmunda Obiałę, inne obiekty sportowe i wioska będąca obecnie dzielnicą mieszkalną. Przejazd do parku (rodzaj zoo) z australijskimi zwierzętami, gdzie będzie można dotknąć koala i spojrzeć w oczy diabła tasmańskiego. Objazd autokarem ciekawych, peryferyjnych dzielnic Sydney – postoje w kilku miejscach. Rejs przez zatokę Port Jackson do Manly - okazja do wspaniałych fotografii Opery i Mostu Portowego z pokładu promu. Wypoczynek na pięknej plaży Manly – obowiązkowe kąpiele morskie. Rejs z powrotem do centrum miasta. Wyjazd na imponującą wieżę widokową w centrum Sydney, gdzie taras widokowy znajduje się ok. 300 m nad poziomem ulicy (ok. 100 m wyżej od poziomu obserwacyjnego wieży w Auckland). Nocleg w hotelu w Sydney.

Dzień 5 11/11
Rano przejazd na lotnisko i wylot do Melbourne. Po przylocie zwiedzanie tego drugiego co do wielkości miasta Australii. Budowle przy Swanston Str., nowoczesny gmach Federation Square i wiele innych. Objazd Melbourne autokarem, m.in. dzielnice południowe, gdzie skupia się życie artystyczne. Nocleg w hotelu w Melbourne.

Dzień 6 12/11
Wyjazd z miasta i podróż wzdłuż wybrzeża słynną Great Ocean Road. Postoje w miejscowościach nadmorskich lub na dzikich plażach. Przy sprzyjającej pogodzie oczywiście kąpiele w oceanie. Wjazd do Otway National Park i podziwianie 12 apostołów, formacji skalnych, które tworzą wraz z klifem dziki i piękny krajobraz. Kontynuowanie drogi w kierunku Adelajdy, postój w Warrnambool, byłej osadzie wielorybników. Nocleg po drodze w motelu.

Dzień 7 13/11
Przejazd tzw. Wapiennym Wybrzeżem w kierunku Adelajdy, postoje w ciekawszych miejscach. Dojazd do Adelajdy po południu i po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta. Nocleg w Adelajdzie.

Dzień 8 14/11
Rano przelot na lotnisko i wylot do Alice Springs, głównego miasta „suchego środka prawdziwej Australii”, gdzie życie toczy się leniwie, a liczni mieszkający tu Aborygeni z marnym skutkiem próbują żyć życiem Białego Człowieka. Po przylocie zwiedzanie starej stacji telegrafu, dzięki której rozwinęło się miasteczko i chwila wolnego czasu na głównym deptaku. Kilkugodzinny przejazd mikrobusem przez australijski interior (outback) w okolice malowniczego, choć niezbyt wysokiego Kings Canyon. Nocleg w bazie turystycznej.

Dzień 9 15/11
Wcześnie rano spacer krawędzią Kings Canyon aż do „Ogrodów Edenu”, pokrytego bujną roślinnością dna górnej części kanionu. Przejazd w rejon Uluru (Ayers Rock), do gigantycznej, świętej dla Aborygenów, będącej obecnie znów ich własnością skały. Po południu spacer u podnóża pięknych skał Kata Tjuta (Olgas) i podziwianie wraz z turystami z całego świata spektaklu zachodu słońca pod Ayers Rock, kiedy skała staje się krwistoczerwona. Nocleg w bazie turystycznej koło Ayers Rock.

Dzień 10 16/11
O świcie wycieczka pod Ayers Rock. Wspinaczka na swiętą skałę dla chętnych lub, gdy nie jest to możliwe (władze parku czasem zamykają wejście) spacer u podnóża skały. Następnie przejazd do hotelu i na lotnisko. Wylot do Cairns - bramy do rafy koralowej, stolicy północno - wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne - wilgotne i wiecznie zielone oblicze kraju. Spacer w nadmorskiej części pięknego miasteczka, gdzie prawdziwe życie zaczyna się wieczorem. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 11 17/11
Całodzienna wycieczka morska na rafę koralową. Nurkowanie z maską i rurką na rafie, dla tych, którzy nie chcą za żadne skarby spróbować swoich sił w wodzie - oglądanie rafy z łodzi ze szklanym dnem. Wieczorem kolejna możliwość poznawania nocnego (i wartego grzechu) życia Cairns. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 12 18/11
Wylot rano do Brisbane, stolicy stanu Queensland. Krótki objazd tego najdynamiczniej rozwijającego się i według niektórych najpiękniejszego miasta Australii. Atrakcyjne centrum położone nad rzeką Brisbane z historycznymi urzędowymi gmachami i nowoczesną architekturą. Odwiedziny w jedynej na świecie naleśnikarni ulokowanej w kościele. Po południu wylot do Wellington w Nowej Zelandii. Przylot w nocy. Nocleg w Wellington.

Dzień 13 19/11
Zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii: parlament – budynek zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Baslila Spence’a; neogotycka biblioteka, piękne budownictwo drewniane – m.in. dawny budynek rządowy uchodzący za największy drewniany budynek świata; katedra św. Pawła. Wjazd zabytkową kolejką na wzgórze z którego roztacza się wspaniały widok na zatokę i miasto. Późno po południu przejazd do Napier (ok. 4,5h jazdy). Nocleg w Napier.

Dzień 14 20/11
Zwiedzanie Napier, miasta zniszczonego w 1931r i odbudowanego w stylu Art Deco. Napier uchodzi za najświetniejszy przykład tego stylu na świecie i jest porównywalne jedynie z Bath. Po dogłębnym zwiedzeniu Napier, przejazd do Rotorua, „stolicy” zjawisk geotermalnych, gdzie w powietrzu unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Nocleg w motelu w Rotorua.

Dzień 15 21/11
Zwiedzanie aktywnych terenów wulkanicznych okolic Rotorua - Gejzer Pohutu i turystyczna wioska Maorysów Whakarewarewa. Wizyta w „kiwarium”, miejscu, gdzie sporym nakładem sił i środków utrzymuje się przy życiu w zamknięciu ptaszka kiwi. Spacer przez jeden z obszarów termalnych z gorącymi jeziorami mieniącymi się różnymi kolorami i ciekawymi zjawiskami świadczącymi o tym, że nasza planeta, choć stygnie, wciąż we wnętrzu jest bardzo gorąca. Część Rotorua w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Centrum przyozdobione kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska. Nocleg w motelu w Rotorua.

Dzień 16 22/11
Rano przejazd do jaskiń Waitomo, słynnych ze świecących larw, wiszących na sklepieniach i przypominających rozgwieżdżone niebo. Podróż do największego miasta kraju Auckland. Przed dojazdem do centrum wyjazd na wygasły wulkan Mt.Eden i podziwianie pięknej panoramy z krawędzi wulkanu. Spacer po głównej ulicy miasta, Queen Str. Wyjazd na wieżę widokową, najwyższą konstrukcję półkuli południowej. Nocleg w hotelu w Auckland.

Dzień 17 23/11
Zwiedzanie Auckland: port jachtowego i dzielnica American’s Cup Village, gdzie przybijają najsłynniejsze jednostki. Tu też często jest zacumowany zwycięski jacht z pamiętnych regat American’s Cup. Objazd najważniejszych, historycznych budynków miasta, dzielnica Parnell, najbogatsza dzielnica rezydencyjna – Mission Bay. Zwiedzanie najciekawszego muzeum Nowej Zelandii – Auckland Museum ze świetnymi zbiorami sztuki maoryskiej i polinezyjskiej i ciekawą ekspozycją dokumentującą udział Nowozelandczyków w wojnach. Przejazd przez Most Portowy do wiktoriańskiej dzielnicy Devonport. Nocleg w hotelu w Auckland.

Dzień 18 24/11
Przejazd po śniadaniu na lotnisko i wylot do Singapuru o godz. 15.00. Po przylocie o godz. 20.25 przejazd do hotelu w centrum miasta. Wieczorny spacer po o słynnej, rozświetlonej ulicy Orchard Road. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 19 25/11
Zwiedzanie Singapuru: nowoczesne centrum i brytyjskie, kolonialne gmachy, Merlion – symbol Singapuru. Dzielnica chińska, hinduska i arabska. Po południu przejazd na pobliską wyspę Sentosa, znanego miejsca wypoczynku i rozrywki. Wieczorem obserwacja grających fontann na Sentosie – widowisko światło i dźwięk. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 20 26/11
Po śniadaniu wyjazd do Malakki w Malezji. Malakka jest zabytkowym miastem założonym przez Portugalczyków i rozbudowywanym przez Holendrów - jest to znakomity przykład koegzystencji kultury europejskiej, malajskiej i chińskiej. Spacer po starówce: Brama św.Jakuba, kościół św.Pawła, ratusz. Przechadzka po dzielnicy chińskiej. Dalsza podróż przez Półwysep Malajski z licznymi plantacjami palmy oleistej. Wieczorem przyjazd do stolicy kraju Kuala Lumpur i oczywiście możliwość poznawania miasta nocą. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur.

Dzień 21 27/11
Zwiedzanie Kuala Lumpur, nowoczesnej i imponującej metropolii: Petronas Tower – bliźniacze 450 metrowe wieżowce (wyjazd do poziomu obserwacyjnego), siedziba sułtana, dzielnica chińska i główna ulica handlowa - tam trochę wolnego czasu na zakupy lub relaks przy kawie. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Singapuru. Wylot o godz. 23.59.

Dzień 22 28/11
Przylot do Wrocławia o godz. 11.15.

Koszt udziału jednego uczestnika:
15.400,00 zł + 450 USD

Świadczenia zawarte w tym koszcie:

Przeloty odbędą się liniami LOT, Lufthansa i Singapore Airlines oraz liniami nowozelandzkimi i australijskimi.
Do 9 września podamy dalsze szczegóły dotyczące zwiedzania miast, godziny przelotów, posiłków, nazwy hoteli i uwagi praktyczne.
Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie (z podaniem danych osobowych, datą urodzenia, adresem, nr telefonu kontaktowego, nr paszportu) oraz wpłacenie do dnia 15 sierpnia 2005 r. kwoty 2.400,00 zł na konto:

Stowarzyszenie Architektów Polskich
Oddział Wrocław
Rynek-Ratusz 25, 50-101 Wrocław
BZ WBK S.A. 2 O/Wrocław
58 10902402 0000 0006 1000 9077

a do 15 października 2005 r. jeszcze kwoty 13.000,00 zł na konto oraz 450 USD na spotkaniu przedwyjazdowym

Udostępnij na:

REKLAMA
Velux

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę