Wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego - Kraków

Data dodania: 12.04.2024 | Aktualizacja: 12.04.2024, 14:13:38

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego, 9 maja 2024 o godzinie 18.00.

Teodor Talowski był jednym z najsławniejszych Architektów przełomu XIX i XX wieku. Sławny już za życia, rozpoznawalny poprzez swoje dzieła, które nieodmiennie charakteryzował rozmach twórczy, niezwykłe pomysły, wielki polot, rzetelna wiedza oraz niezawodna artystyczna intuicja. Talowski zawsze postrzegany był przez swoich współczesnych jako nader pracowity, wyjątkowo uzdolniony indywidualista, który zdołał zgromadzić wokół siebie wielu naśladowców.

Wystawa przygotowana została z okazji ukazania się 100. numeru kwartalnika „Dom jednorodzinny Projekt & Realizacja”, wydawanego przez pracownię architektoniczną LK & Projekt, na łamach którego publikowane są artykuły autorstwa Tadeusza Bystrzaka o architekcie Teodorze Talowskim.

Tadeusz Bystrzak to krakowski, wszechstronny artysta, malarz, rzeźbiarz, grafik, projektant wnętrz, absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonat twórczości Talowskiego. 

Wernisaż odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 18:00 w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie w dniach od 10 maja do 10 czerwca 2024.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę