Wernisaż wystawy „Obrazki", rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego.

Data dodania: 31.03.2023 | Aktualizacja: 31.03.2023, 21:56:44

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Obrazki", rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego.

Profesor Dariusz Kozłowski jest architektem, rysownikiem, malarzem i dydaktykiem. W roku 2012 został laureatem Honorowej Nagrody SARP, za całokształt twórczości. W latach 2005-2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Do Jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć należy ikoniczne przykłady architektury postmodernistycznej; Dom Alchemików – wytwórnię kosmetyków HEAN w Krakowie, Drogę Czterech Bram – Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia XX Zmartwychwstańców w Krakowie czy Casa Olajossy ossia Villa in fortezza – dom pod Lublinem.

Wystawa łączy w sobie organizowane w SARP Oddział Kraków cykle „Spotkanie z Mistrzem", cykl wystaw rysunków architektonicznych, a także cykl prezentacji związanych z twórczością pochodzących z Krakowa laureatów Honorowej Nagrody SARP.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 4 kwietnia 2023, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana jest w dniach od 4 kwietnia do 26 maja 2023.

Po wernisażu zapraszamy na spotkanie w Klubie Pauza, ul. Stolarska 5 (wejście przez Pasaż Bielaka). Początek o godz. 19:30.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę