Re-witalne dzieło w centrum Bełchatowa

Data dodania: 19.01.2009 | Aktualizacja: 19.01.2009, 00:00:00

Urząd Miasta Bełchatowa
ul. Kościuszki 1
tel. 44 - 733 51 62, 733 51 63
e-mail: rewitalnedzielo@um.belchatow.pl

INFORMACJA PRASOWA
AP. 0625-1-2/09
Re-witalne dzieło w centrum Bełchatowa

130 osób zgłosiło się do ogólnopolskiego konkursu „Re-witalne dzieło”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie w zrewitalizowanej przestrzeni Bełchatowa dzieła, które będzie wyróżniało to miejsce spośród innych miast Polski. Nagrodą główną jest 10 000 złotych.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najciekawszego projektu dzieła sztuki, które będzie nawiązywało do specyfiki i charakteru miasta, a jednocześnie odpowiednio wkomponowywało się w miejsce jego lokalizacji. Pomysł na organizację konkursu „Re-witalne dzieło” zrodził się na płaszczyźnie Programu Rewitalizacji Centrum Bełchatowa, który zakłada realizację działań zmierzających do ożywienia gospodarczego, społecznego i infrastrukturalnego naszego miasta.

„Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem” – cieszy się prezydent Marek Chrzanowski. – „Zgłoszenia napływały z całej Polski, najczęściej od studentów i absolwentów wyższych uczelni o kierunkach artystycznych i architektonicznych. Udział w konkursie zadeklarowali też doświadczeni architekci”.

„Uczestnicy konkursu mają teraz czas do końca lutego na opracowanie projektów Re-witalnego działa. Później wszystko będzie już w rękach Komisji Konkursowej, która do końca kwietnia ma projekty ocenić i wybrać najlepsze” mówi Ewelina Otręba, przedstawiciel Biura Organizatora, Koordynator Zespołu ds. Promocji i Współpracy z Miastami Partnerskimi. Nadesłane propozycje re-witalnego dzieła oceniać będzie Jury, w skład którego zaproszeni zostali wykładowcy wyższych uczelni, artyści a także eksperci w zakresie architektury i urbanistyki, planowania przestrzennego oraz wzornictwa przemysłowego.

„Jest to niewątpliwie oryginalna inicjatywa, a także dobry pomysł na promocję miasta oraz młodych i utalentowanych osób. Liczę na ciekawe propozycje i rozwiązania. Osobiście dołożę wszelkich starań, aby Bełchatów zyskał obiekt, z którym będzie chciał się utożsamiać.” – powiedział Tadeusz Markowski, Przewodniczący Jury Konkursu, pełniący funkcje Prezesa Towarzystwa Urbanistów Polskich, Wiceprzewodniczącego Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministrze Infrastruktury, Przewodniczącego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz Kierownika Katedry Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego.

Projekt zakładający Rewitalizację Centrum Miasta Bełchatowa znajduje się na liście najważniejszych inwestycji w województwie łódzkim i będzie dofinansowany w 75% ze środków Unii Europejskiej.

Współorganizatorem konkursu „Re-witalne dzieło” i sponsorem generalnym jest firma
„Baumit” Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

obrazek

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę