Promocja książki "Honorowa Nagroda SARP 1966-2006"

Data dodania: 05.04.2007 | Aktualizacja: 05.04.2007, 00:00:00

Jerzy Grochulski, Ryszard Jurkowski, prezesi Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP i Adam Czyżewski, autor książki "Honorowa Nagroda SARP 1966-2006" zapraszają na promocję książki i na rozmowę o dziedzictwie powojennej architektury modernistycznej w Polsce oraz jej roli jako punktu odniesienia dla dyskusji nad kształtem przestrzennym śródmieścia Warszawy i innych miast w Polsce. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2007 o godzinie 20.00 w księgarni "Czuły Barbarzyńca" w Warszawie przy ul. Dobrej.
Rozmowę poprowadzi Tomasz Brzozowski.

"Honorowa Nagroda SARP 1966-2006"
Adam Czyżewski
Przy współpracy autorskiej Elżbiety Czyżewskiej i Agnieszki Kowalskiej
Wydawca: Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP
Warszawa 2006

W 1966 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP – ustanowiło Honorową Nagrodę. Jej ranga z biegiem lat stale rosła i dziś jest najważniejszą polską nagrodą przyznawaną w dziedzinie architektury, stała się krajowym „Pritzkerem” i cieszy się wielkim prestiżem. Przyznawana jest corocznie jednemu zespołowi autorskiemu. Wśród jej laureatów znaleźli się architekci, którzy zajmowali się także urbanistyką, akademicką krytyką czy wreszcie nauczaniem tej profesji. Ich dokonania to już historia polskiej architektury. Książka im poświęcona wypełnia dotkliwą pustkę w polskim piśmiennictwie, stanowi kompendium wiedzy o współczesnej architekturze polskiej, a jej wydanie zbiegło się z publiczną dyskusją o znaczeniu dziedzictwa powojennego modernizmu dla rekonstrukcji dzielnic śródmiejskich Warszawy i innych miast w Polsce.

Wydanie przygotowane starannie, świetnie zilustrowane, zaopatrzone w biogramy i obszerny wybór bibliograficzny. Formułą edytorską nawiązuje do wydawnictw poświęconych laureatom najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych na świecie.
Publiczna prezentacja książki „Honorowa Nagroda SARP 1966-2006” odbyła się 8 grudnia 2006 roku w Warszawie, w czasie Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę