Po wystawie POLSKA.IKONY ARCHITEKTURY

Data dodania: 13.06.2006 | Aktualizacja: 13.06.2006, 00:00:00

Ponad 6500 zwiedzających obejrzało w Noc Muzeów (20 maja) wystawę POLSKA. IKONY ARCHITEKTURY, zorganizowaną przez miesięcznik "Architektura-murator" we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 15 maja 2006 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, na specjalnym wernisażu. Gośćmi tego wydarzenia byli między innymi: autorzy i inwestorzy prezentowanych obiektów, czołowi polscy architekci, osoby i firmy współpracujące z miesięcznikiem "Architektura-murator" i Wydawnictwem MURATOR, przedstawiciele władz państwowych, korpusu dyplomatycznego, kościoła, ludzie kultury, sztuki i biznesu.
Swoją obecnością zaszczycili organizatorów: minister Rafał Wiśniewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ambasadorowie: Japonii - Jego Ekscelencja Masaaki Ono oraz Holandii - Jego Ekscelencja Jan Edward Craanen.
Specjalnie na to wydarzenie swoją wypowiedź w formie filmu przysłał także reżyser Andrzej Wajda, inicjator powstania Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, jednej z IKON, który na podstawie własnych doświadczeń odpowiedział na pytanie: jak powstaje IKONA architektury.

Po wykładach i przemówieniach (m.in. prezesa Międzynarodowej Unii Architektów Gaetana Siew) odbyła się uroczysta inauguracja wystawy i przecięcie wstęgi przez ministra Rafała Wiśniewskiego w towarzystwie kuratora wystawy - Ewy P. Porębskiej, ambasadorów Japonii i Holandii, prezesa UIA oraz projektantów wystawy: Przemo Łukasika i Łukasza Zagały z medusa group. Ponad 400 przybyłych gości z zaciekawieniem oglądało ekspozycję i uczestniczyło w późniejszym bankiecie. Wśród nich znalazły się także osoby powszechnie znane: Grażyna Kulczyk - inwestor Starego Browaru, Piotr Niemczycki i Helena Łuczywo z Agory, pisarz Roberto Salvadori, grafik Andrzej Dudziński, muzyk Jacek Kleyff i wielu innych.

Wystawę POLSKA. IKONY ARCHITEKTURY można było oglądać w CSW Zamek Ujazdowski do 31 maja. Po prezentacji w Warszawie, wystawa zostanie włączona do oferty promocyjnej Polski i pokazana w polskich instytutach i placówkach dyplomatycznych za granicą oraz w światowych muzeach.
Dokładny harmonogram wystaw planowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. O kolejnych miejscach i terminach ekspozycji będziemy informować na bieżąco.


Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Ikony architektury
Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę