Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021

Data dodania: 09.03.2022 | Aktualizacja: 09.03.2022, 08:59:08

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2021 roku zrealizowanych w Polsce. To jedyny Plebiscyt, który obejmuje swoim zasięgiem wszystkie dziedziny projektowania: kubaturę, wnętrze i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 4 kwietnia 2022 r.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. Realizacje będą wybierane w trzech dziedzinach: kubatura, wnętrza i krajobraz, każda podzielona na dwie kategorie publiczna i prywatne. Zostanie też przyznana nagroda Grand Prix.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet plebiscyt dostarcza adekwatnego obrazu stanu polskiej architektury oraz zmian jakie zachodzą na polskiej scenie projektowej. Plebiscyt nie koncentruje się przy tym tylko na najbardziej znanych pracowniach, ale pozwala na zaistnienie także mniej znanym, ambitnym biurom z mniejszych ośrodków lub takim, które swoimi ciekawymi dokonaniami chcą wyznaczać nowe trendy i ścieżki rozwoju polskiej architektury. W tym sensie jest też doskonałą platformą do promocji ambitnych, nowy biur projektowych. 

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną 2021

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy 61 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można w ramkach na stronach głównych wortali:

www.sztuka-architektury.pl - pod działem Najnowsze artykuły znajduje się ramka do głosowania "Polska Architektura 2021 - głosowanie", klikamy w kategorię - np. Publiczne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy obiekt i klikamy Głosuj.

www.sztuka-wnetrza.pl - strona główna pod działem Najnowsze - znajduje się ramka do głosowania "Plebiscyt Polskie Wnętrze 2021 - głosowanie", klikamy kategorię - np. Publiczne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy i klikamy Głosuj.

www.sztuka-krajobrazu.pl - strona główna pod działem Hot - znajduje się ramka do głosowania "Plebiscyt Polski Krajobraz 2021 - głosowanie", klikamy na kategorię - np. Ogrody Prywatne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy i klikamy Głosuj.

[UWAGA: ważna informacja dla osób głosujących]

Dla zobiektywizowania głosowania internetowego wprowadziliśmy po oddaniu głosu blokadę IP komputera z którego pochodzi. Żeby więc ponownie wesprzeć swego faworyta trzeba poczekać 24 godziny na zlikwidowanie blokady. Wtedy formularz głosowania uaktywni się ponownie. 

Ze względu na doświadczenia poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL wprowadziliśmy także do formularzy głosowania zabezpieczenia captcha, które mają zapobiegać wykorzystaniu robotów do głosowania internautów.

Architekci oceniają architektów

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą Laureaci poprzedniej edycji Plebiscytu oraz przedstawiciele Patronów honorowych: 

 1. Tomasz Konior (Konior Studio) 
 2. Igor Kaźmierczak (S3NS Architektura)
 3. Tomasz Chruściel (Make It Yours)
 4. Maciej Kapołka (MAKA Architekci)
 5. Karolina Szyszka (Grupa NONO)
 6. Mariusz Komraus, Aleksander Bednarski (SLAS architekci)
 7. Ewelina Gutowska (Gardenae)
 8. Robert Skitek (RS+)
 9. Patrycja Majewska (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
 10. Joanna Rayss (Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu)
 11. Małgorzata Pilinkiewicz (Izba Architektów)
 12. Piotr Żabicki (Zawód:Architekt)

Kryteria wyboru realizacji
Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2021 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2020 a zostały oddane do użytku w 2020 roku.

Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz technicznymi. Szukaliśmy też prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają się ambicją i twórczym podejściem do projektowania – komentuje redakcja Grupy Sztuka Architektury. 

Wyniki glosowania internatów poznamy 4 kwietnia 2022 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021, która odbędzie się w maju br. 

Listy kandydatów, spośród których Grupa Sztuka Architektury wybrała po 10 finalistów można znaleźć tutaj: kubaturawnętrzakrajobraz

Organizator 
Grupa Sztuka Architektury

Patroni Honorowi
Patronat honorowy wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego pana prof. Piotra Glińskiego.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
SAKTUPDAFAIARPSARP

Patroni Medialni
TVP KulturaArchitektura MuratorDobre WnętrzeBryla.plZawód: ArchitektNowy MagazynMAGAZIF,Example.plInstalacjeReNews.plQBusiness.plrynekinstalacyjny.plswiat-szkla.ploknonet.plterazdom.pl,tygodnik Teraz Domobcasy.plurbnews.pl

Kontakt prasowy/ Patronat nad Plebiscytem i Galą
Marta Artman
Grupa Sztuka Architektury
mail: marta.artman@sztuka-architektury.pl
mob. 694 383 190

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę