Plebiscyt Polska Architektura XXL

Data dodania: 18.02.2019 | Aktualizacja: 18.02.2019, 16:33:46

Plebiscyt Polska Architektura XXL– wybierz najlepszą realizację 2018

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, którego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze, które obejmuje trzy kategorie: kubaturę, wnętrza i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 28 lutego 2019 r.

Przegląd najciekawszych realizacji architektonicznych pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość – jest namacalnym dowodem na to, że polscy architekci doskonale umieją znaleźć odpowiedź na nawet bardzo nietypowe zadania projektowe. Poziom polskiej architektury z roku na rok rośnie, a wybór najlepszych realizacji staje się coraz trudniejszy.

W tegorocznym Plebiscycie o głosy walczy ponad 100 kandydatów. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali:

www.sztuka-architektury.pl- pod działem Aktualności
www.sztuka-wnetrza.pl- pod działem Najnowsze
www.sztuka-krajobrazu.pl- pod działem Hot

Wortal sztuka-architektury.pl prezentuje  w plebiscycie Polska Architektura 2018 kandydatów w dwóch kategoriach architektonicznych: funkcja prywatna oraz publiczna. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno wielkie inwestycje jak Hala KS Cracovia 1906  projektu Lewicki Łatakczy Archiwum Państwowe w Białymstoku autorstwa biura Arkon Jana Kabaca, jak i mniejsze realizacje realizowane przez prywatne osoby lub deweloperów, jak dom jednorodzinny w Będzinie zaprojektowany przez Jojko+Nawrocki Architekci i Sprzeczna 4 w Warszawie projektu BBGK.

Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2018 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się wnętrza Hotelu Prudential w Warszawie w Warszawie zaprojektowane przez zespół w składzie Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz oraz restaurację Jastny Dwór w Bąkowie autorstwa pracowni Sikora Wnętrza. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań w tym m.in. mieszkanie na Nikiszowcu w Katowicach projektu Mili Młodzi Ludzie czy kawalerka w Gdańsku zaprojektowana przez Studio Kreatura.

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia z kolei w plebiscycie Polski Krajobraz 2018 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne.  Do plebiscytu zgłoszono m.in. Organiczną bryłę pawilonu ogrodowego w Arboretum SGGW w Rogowie, która powstała dzięki pracowni JRK72 Architekt czy ogród ukryty na skarpie  od Maka Studio.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury w skład którego wchodzą: 

Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2018 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2017 a zostały oddane do użytku w 2017 roku.

Wyniki glosowania internatów poznamy na początku marca 2019 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się na początku kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Strona wydarzenia: TUTAJ

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl

Kontakt prasowy

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę