Nagroda Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej

Data dodania: 19.10.2023 | Aktualizacja: 19.10.2023, 13:50:16

Komisja Europejska i Fundació Mies van der Rohe ogłosiły nominacje do Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej / Mies van der Rohe Awards (EUmies Awards) w 2024 roku. Łącznie wybrano 362 dzieła architektury zrealizowane w 38 różnych krajach europejskich (w tym 9 z Polski), co stanowi pierwszy etap 18. cyklu EUmies Awards. W kolejnym etapie, już w styczniu, jury wybierze 40 wyróżniających się projektów, a następnie odwiedzi finalistów i przeprowadzi wywiady z architektami, ich zespołami i klientami projektu. W lutym poznamy 5 finalistów, zwycięzcy zostaną ogłoszeni w kwietniu, a program EUmies Awards Out&About, promujący wizyty w zakwalifikowanych do konkursu budynkach, wystawy objazdowe i debaty, rozpocznie się w maju.

Konkurs EUmies Awards 2024 ma na celu wyróżnienie najlepiej zrealizowanych prac budowlanych w Europie ukończonych między kwietniem 2021 r. a majem 2023 r. Wybór projektów odzwierciedla obecne zmiany w kontekście europejskim, przy czym coraz większą uwagę przywiązuje się do świadomości środowiskowej, społecznej i ekonomicznej wyrażonej poprzez architekturę, architekturę krajobrazu, urbanistykę i wzornictwo. Tegorocznemu jury przewodniczy Frédéric Druot (Paryż/Bordeaux), któremu towarzyszyć będą Martin Braathen (Oslo), Pippo Ciorra (Rzym), Tinatin Gurgenidze (Tbilisi/Berlin), Adriana Krnáčová (Praga), Sala Makumbundu (Luksemburg) i Hrvoje Njiric (Zagrzeb).

Więcej informacji o EUmies Awards na stronie https://eumiesawards.com, a o dziełach nominowanych do nagrody na stronie https://www.miesarch.com/edition/2024/nominees

#EUmiesAwards2024 #Architecture #Emerging #Nominees

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę