Międzynarodowy Konkurs na koncepcję Punktu Informacyjnego UIA

Data dodania: 17.01.2008 | Aktualizacja: 17.01.2008, 00:00:00

Międzynarodowy Konkurs na koncepcję Punktu Informacyjnego Międzynarodowej Unii Architektów (UIA) w Turynie to jednostopniowy konkurs organizowany w ramach tegorocznego Kongresu UIA w Turynie. Ma ilustrować hasło Kongresu „Transmitting Architecture”.

Chodzi o zaprojektowanie Punktu Informacyjnego UIA w Turynie, jako miejsca dedykowanego miejskiej demokracji, w którym można się spotkać i zrelaksować. Punkt ma być zaprojektowany jako dom architektury otwarty dla wszystkich, nadający się do użytkowania zarówno w dzień jak i w nocy. Jego maksymalna powierzchnia nie może przekraczać 100m². Ma być zbudowany z przyjaznych naturze i zdatnych do recyklingu materiałów oraz wyposażony w technologie informacyjne.

Konkurs jest otwarty dla architektów z całego świata, którzy w momencie rejestracji nie ukończyli 35 roku życia. Cała procedura konkursowa będzie przeprowadzona w Internecie. Dokumenty konkursowe, program i regulamin dostępne są na stronie internetowej konkursu. Rejestracja następuje jednocześnie ze zgłoszeniem projektu w formie elektronicznego pliku (w formacie PDF), na stronie: www.infopoint.uia2008torino.org

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Językiem obowiązującym jest angielski.

Termin zgłaszania projektów: 4-11 marca 2008 r.

W konkursie przewidziano nagrody o łącznej wartości 18 000 EUR.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 marca 2008 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 lipca 2008 r., podczas XXIII Kongresu UIA w Turynie.
Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w Turynie na potrzeby Kongresu.

Szczegółowe informacje:
competition_infopoint@uia2008torino.org
www.infopoint.uia2008torino.org

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę