LafargeHolcim nagrodzi najzdolniejszych architektów

Data dodania: 05.12.2016 | Aktualizacja: 05.12.2016, 09:12:55

150 tysięcy dolarów to nagroda główna w konkursie LafargeHolcim Awards promującym rozwój zrównoważonego budownictwa. Projekty architektoniczne uwzględniające ideę „sustainability” zgłaszać można do 21 marca 2017 roku. Oprócz zwycięzcy w konkursie globalnym, międzynarodowe jury wybierze laureatów w 5 regionach i przyzna nagrody w wysokości od 10 do 100 tysięcy dolarów. W Polsce konkurs wspiera WSPÓLNIE – Fundacja LafargeHolcim, a Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP objęło patronatem, aktualną edycję konkursu LafargeHolcim Awards. 

Celem konkursu jest promowanie projektów architektonicznych, które podejmują ważne wyzwania współczesności, takie jak wzrost urbanizacji czy poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców, a jednocześnie realizują ideę „sustainability”, czyli zrównoważonego budownictwa. 

W konkursie przyznawane są dwa rodzaje nagród – nagrody globalne oraz regionalne. Konkurs podzielony jest na 5 regionów: Europa, Ameryka Pn., Ameryka Pd., Azja i Pacyfik oraz Bliski Wschód i Afryka. W każdym z nich wybieranych jest 3 laureatów i 4 wyróżnionych w Kategorii Głównej oraz 4 wyróżnionych w kategorii Nowe Pokolenie.

Zwycięzcy nagród Złotej, Srebrnej i Brązowej w Kategorii Głównej otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio 100tysięcy dolarów, 50 tysięcy dolarów i 30 tysięcy dolarów. Czworo wyróżnionych odbierze nagrody w wysokości 20 tysięcy dolarów. Laureaci w kategorii Nowe Pokolenie mogąwygrać od 10 tysięcy dolarów do 25 tysięcy dolarów. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 2 miliony dolarów.

Prace do konkursu w Kategorii Głównej mogą zgłaszać architekci, inżynierowie, urbaniści, planiści a także przedsiębiorcy i filmy budowlane. Można w niej prezentować wyłącznie projekty, które są możliwe do zrealizowania, również takie, których realizacja już trwa. Warunkiem jest, aby prace budowlane nie rozpoczęły się przed 4 lipca 2016 roku. Kategoria Nowe Pokolenie adresowana jest do młodych architektów, którzy nie ukończyli 30 lat. W tej kategorii można zgłaszać nowatorskie idee i rozwiązania, bez względu na to, czy istnieje prawdopodobieństwo ich realizacji. 

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia do aktualnej edycji przyjmowane są do 21 marca 2017 roku za pomocą specjalnego formularza na stronie www.lafargeholcim-awards.org/enter. Rozpatrywane są wyłącznie zgłoszenia w języku angielskim.

Organizatorem konkursu jest LafargeHolcim Foundation for Sustainable Construction a koordynatorem konkursu w Polscejest WSPÓLNIE - Fundacja LafargeHolcim. Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP objęło patronat nad obecną, V edycją konkursu LafargeHolcim Awards w Polsce. 

Szczegółowe informacje na temat kryteriów oceny prac konkursowych, laureatów minionych edycji konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach: www.lafargeholcim-awards.org/awards oraz www.fundacjawspolnie.pl. Pytanie dotyczące konkursu możnakierować na adres : awards.pl@lafargeholcim.com.

LafargeHolcim Foundation for Sustainable Construction – organizator międzynarodowego konkursu architektonicznego LafargeHolcim Awards powstała w 2003 roku z inicjatywy światowego lidera w przemyśle materiałów budowlanych, producenta cementu, kruszyw i betonu – firmy LafargeHolcim. Firma realizuje politykę zrównoważonego rozwoju łącząc działalność przemysłową z dbałością o środowisko naturalne, bezpieczeństwo i zdrowie pracowników i lokalnych społeczności. 

www.lafargeholcim-foundation.org

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę