Konkurs na Muzeum Żydów Polskich - prekwalifikacja

Data dodania: 17.02.2005 | Aktualizacja: 17.02.2005, 00:00:00

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny na projekt budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce zaprasza zainteresowanych do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na projekt budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie wraz z projektem zagospodarowania otaczającego terenu w obrębie ulic Anielewicza, Zamenhofa, Lewartowskiego i Karmelickiej.

Konkurs jest jednoetapowy, poprzedzony fazą prekwalifikacji kandydatów. Do wstępnej kwalifikacji będą mogli przystąpić zainteresowani architekci z całego świata, zarówno indywidualnie jak i w grupach, zrzeszeni w spółki lub zespoły.

Zainteresowani proszeni są o nadesłanie dokumentacji do 24 stron w formacie A3, zawierającej: skład zespołu, specyficzne kompetencje poszczególnych jego członków, tekst i ilustracje projektów nagrodzonych lub wyróżnionych w poprzednich konkursach architektonicznych oraz inne dotychczasowe prace i projekty, zrealizowane lub nie. Możliwe jest również umieszczenie w tej dokumentacji rozważań na temat sposobu zrozumienia i interpretowania zadania niniejszego konkursu, o ile kandydaci zechcą to uczynić.

Wszystkie wymienione wyżej materiały należy przysłać na adres Sekretariatu Konkursu do dnia 15 marca 2005 r.

Szczegółowa informacja o konkursie oraz jego regulamin są dostępne na stronie internetowej Muzeum www.jewishmuseum.org.pl oraz pod adresem:
Sekretariat Konkursu
Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Jelinka 48
01-646 Warszawa
Polska
Tel 0048 22 833 00 21, wew. 115
Fax 0048 22 832 20 43
Email: architectural_competition@jewishmuseum.org.pl

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem Bohdana Paczowskiego wybierze na podstawie złożonej dokumentacji 9 uczestników, którzy zostaną zaproszeni do przedstawienia projektów konkursowych. Za orientacyjny termin ogłoszenia listy zaproszonych przyjmuje się 24 marca 2005 r.

Sąd Konkursowy podjął się dokonania wstępnego wyboru kandydatów w taki sposób, aby wśród nich znaleźli się zarówno międzynarodowo uznani twórcy budynków muzealnych, jak i architekci z Polski i innych krajów, którzy dotąd nie mieli okazji realizować takich obiektów. Zaproszonym zespołom zostanie przekazany program wystawy głównej, szczegółowy program funkcjonalno-użytkowy budynku i inne niezbędne dokumenty.

Prace konkursowe mają być złożone w formie anonimowej do dnia 21 czerwca 2005 r, a ogłoszenie zwycięzcy będzie miało miejsce do dnia 30 czerwca 2005 r. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 40,000 USD (lub jej równowartość w PLN lub w euro). Sąd Konkursowy zaleci również organizatorowi konkursu zwycięski projekt do realizacji. Uczestnicy fazy konkursowej otrzymają zwroty kosztów po 20,000 USD.

Środki na zorganizowanie konkursu zostały uzyskane ze źródeł prywatnych w USA i w Polsce.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę