Konferencja prasowa nt. świadomości architektonicznej Polaków

Data dodania: 05.07.2005 | Aktualizacja: 05.07.2005, 00:00:00

Krajowa Izba Architektów RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Centrum Badania Opinii Społecznej zapraszają na Konferencję Prasową poświęconą wynikom badań CBOS-u na temat świadomości architektonicznej Polaków, pt. ”Jaka architektura dla Polski, jak Polacy widzą swoje miasto”.

Konferencja odbędzie się 6 lipca br. o godzinie 11.00 w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Krajowej Izby Architektów RP, w Warszawie, przy ul. Foksal 2. Organizatorami są:

  1. Krajowa Izba Architektów RP
  2. Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich
  3. Ministerstwo Kultury
  4. CBOS

Patronat medialny – „ARCHITEKTURA-Murator”.

Celem konferencji jest przedstawienie wyników Centrum Badania Opinii Społecznej, które z inicjatywy Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich i Ministerstwa Kultury przeprowadziło na reprezentatywnej grupie ludności Polski, pierwsze tego typu badania - na temat architektury, ładu przestrzennego, przepisów regulujących zabudowę, instytucji odpowiedzialnych za jakość architektury w Polsce.

Niezwykle istotnym elementem Konferencji będzie przekazanie ustaleń Europejskiego Forum Polityk Architektonicznych, które odbyło się w dniach 27 - 28 czerwca br. w Luxemburgu, z udziałem Ministrów Kultury krajów zjednoczonej Europy, gdzie po raz pierwszy kraje „Piętnastki” dyskutowały na temat przestrzeni i architektury. Polskę reprezentował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury – Pan Minister Maciej Klimczak, który wraz z Panią Moniką Smoleń – Dyrektorem Departamentu Strategii Kultury i Spraw Europejskich, będzie gościem środowej Konferencji.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę