Konferencja "Odbudować nieodbudowane. Problematyka odbudowy i rekonstrukcji w świetle współczesnych wyzwań"

Data dodania: 03.07.2023 | Aktualizacja: 03.07.2023, 19:57:42

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Odbudować nieodbudowane. Problematyka odbudowy i rekonstrukcji w świetle współczesnych wyzwań”. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2023 r. w Warszawie, przygotowuje spółka Pałac Saski wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaś partnerami konferencji są Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oraz Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków.

Międzynarodowa konferencja będzie okazją do dyskusji wokół problematyki współczesnej odbudowy obiektów zabytkowych jak i obiektów, które projektuje się w historyzującej formie. Z tematyką tą wiążą się zarówno wyzwania konserwatorskie, jak i architektoniczne czy urbanistyczne. Warto postawić także pytanie o wartości płynące z podejmowanych inicjatyw przywracania zniszczonych obiektów - nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie - oraz pochylić się nad wyzwaniem, jakim są projekty wpisujące historyczną zabudowę we współczesną tkankę miejską przy jednoczesnym poszanowaniu tożsamości kulturowej i historycznej mieszkańców.

Zagadnienia te wydają się wyjątkowo aktualne w kontekście zniszczeń zabytkowych obiektów, których świadkami jesteśmy obecnie. Prowadzona przez Rosję wojna przeciwko Ukrainie to przede wszystkim straty ludzkie, ale także świadome niszczenie dziedzictwa, które jest dla społeczeństwa istotnym spoiwem, nośnikiem historii i tożsamości.

W ramach konferencji planowane są następujące obszary tematyczne: 

Konferencja będzie prowadzona w dwóch językach: angielskim i polskim. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny; skierowane jest do specjalistów zainteresowanych zakresem tematycznym konferencji, reprezentujących różne dziedziny nauki. Przewidywana jest publikacja pokonferencyjna.

Pełną treść ogłoszenia można znaleźć w załączeniu, jak i na stronie: https://palacsaski.pl/aktualnosci/konferencja-odbudowac-nieodbudowane-problematyka-odbudowy-i-rekonstrukcji-w-swietle-wspolczesnych-wyzwan

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://palacsaski.pl/konferencja-formularz

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 lipca 2023 r.

Komitet organizacyjny konferencji zastrzega sobie prawo do wyboru nadesłanych zgłoszeń, a zakwalifikowani prelegenci otrzymają informację o uczestnictwie do 15 sierpnia 2023 r.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę