KONFERENCJA MIASTA ZRÓWNOWAŻONE 2021

Data dodania: 19.04.2021 | Aktualizacja: 19.04.2021, 13:36:18

11 maja o godz. 10:00 odbędzie się w formule online Konferencja Miasta Zrównoważone. Podczas Konferencji zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych. Badaniem objęto 50 największych miast w Polsce.

Uczestnicy Konferencji będą mieli także okazję jako jedni z pierwszych, zapoznać się z Aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej 2030, którą zaprezentuje Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Z kolei Paweł Mirowski, Z-ca Prezesa NFOŚIGW opowie o wsparciu samorządów w ramach programów „Czyste Powietrze” i „Stop Smog”.

Konferencja Miasta Zrównoważone ma na celu pokazanie na jakim etapie na drodze do zrównoważonego rozwoju są polskie miasta, jak również promowanie zrównoważonego rozwoju na wszystkich płaszczyznach działania samorządów, a także wskazanie możliwości finansowania „zielonych” inwestycji.

Postępujące zmiany klimatyczne uświadamiają nam wszystkim jeszcze dobitniej konieczność dążenia do zrównoważonego rozwoju w miastach. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, która w ostatnim czasie ogarnęła świat w znaczący sposób zahamowała dyskusję na temat Europejskiego Zielonego Ładu. Wydaje się jednak, że pomimo niepewności związanych z wpływem COVID-19 na europejską gospodarkę Unia Europejska nie zmienia wizji, nie rezygnuje z ambitnych celów i chce wspierać miasta i państwa w realizowaniu celów klimatycznych. 

W Konferencji wezmą udział wojewodowie, prezydenci miast, wójtowie, burmistrzowie oraz przedstawiciele miast zainteresowanych ideą wdrażania zrównoważonego rozwoju a także architekci, urbaniści i deweloperzy.

Organizatorami Konferencji Miasta Zrównoważone jest firma Arcadis oraz Green Warsaw Conferences. 

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie: https://greenwarsawconferences.org.pl/rejestracja-konferencja-miasta-zrownowazone/

Program Konferencji jest dostępny na stronie: https://greenwarsawconferences.org.pl/program-2021/

PRELEGENCI KONFERENCJI MIASTA ZRÓWNOWAŻONE 2021

 

PREMIERA RANKINGU POLSKICH MIAST ZRÓWNOWAŻONYCH 2021

11 maja, podczas Konferencji Miasta Zrównoważone poznamy zwycięzców drugiej edycji Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych. Badanie ocenia 50 największych miast w Polsce w trzech fundamentalnych obszarach zrównoważonego rozwoju: społeczeństwo, środowisko i gospodarka. Celem raportu jest porównanie, które miasta i na jakich polach radzą sobie najlepiej. Opracowanie prezentuje ponadto ciekawe i innowacyjne projekty, dzięki czemu jest swoistym katalogiem dobrych praktyk dla władz miejskich.

Grupa potencjalnych Odbiorców Rankingu jest bardzo szeroka i poza włodarzami tych miast, obejmuje także przedstawicieli społeczności lokalnej, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne oraz wszystkie inne osoby zaangażowane w sprawy lokalnego rozwoju.

Ranking Polskich Miast Zrównoważonych został przygotowany przez firmę projektowo-konsultingową Arcadis we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Inspiracją dla stworzenia rankingu był raport "Arcadis Sustainable Cities Index", który klasyfikuje 100 globalnych metropolii. Głównym założeniem twórców rankingu jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju i dostarczenie włodarzom miast użytecznego narzędzia pomiaru tej koncepcji. 

Ranking 2021 w wersji online będzie dostępny do pobrania w dniu jego premiery 11 maja 2021 r., na stronie: https://www.arcadis.com/pl-pl

Raport 2018 dostępny jest na stronie: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/landingi-editor-uploads/1k5H0UKb%2FRanking_Polskich_Miast_Zrownowazonych_2018.pdf

Więcej o raporcie: https://greenwarsawconferences.org.pl/ranking-polskich-miast-zrownowazonych-2021/

PATRONI HONOROWI

PATRONI MERYTORYCZNI:

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PATRONI MEDIALNI

O ARCADIS

Arcadis jest globalną firmą świadczącą usługi z zakresu projektowania, doradztwa i inżynierii dla budownictwa, infrastruktury, środowiska i wody. Arcadis jako jedna z największych firm doradczo-inżynierskich na świecie (28 tys. specjalistów obecnych w ponad 40 krajach na świecie) dąży do rozwoju infrastruktury oraz budownictwa w myśl zrównoważonego rozwoju, kładąc szczególny nacisk na potrzeby społeczne mieszkańców miast przy równoczesnym uwzględnieniu środowiska naturalnego. Arcadis w Polsce liczy ok. 270 osób, firma posiada biura w 7 lokalizacjach: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź, Rzeszów, Radom. Więcej o Arcadis: https://www.arcadis.com/pl-pl

Arcadis angażuje się również w projekty związane z OZE. Firma wspiera inwestorów publicznych i prywatnych w rozwoju zielonej energii na całym świecie! Eksperci Arcadis wyszukują najkorzystniejsze możliwości inwestycyjne oraz zarządzają projektem na każdym etapie realizacji. Więcej o OZE w Arcadis przeczytasz na stronie:https://www.arcadis.com.pl/green-energy

KONTAKT 

Marlena Piskorz
Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji, Arcadis
e-mail: marlena.piskorz@arcadis.com
tel. 518 423 456

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę