Fundacja Integracja zaprasza na jedyną w kraju konferencję w całości poświęconą tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. 25 czerwca 2019 r. w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych na warszawskim Powiślu będzie można posłuchać o różnych odcieniach tematu dostępności, ale też zobaczyć na żywo najciekawsze rozwiązania i produkty, ułatwiające m.in. osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z obiektów i przestrzeni.
Rozwiązania zwiększające dostępność budynku i terenu wokół niego odgrywają bardzo ważną rolę podczas projektowania i modernizacji budynków przeznaczonych na cele biurowe, handlowe czy mieszkaniowe. Podczas konferencji „Laboratorium Dostępności. Dostępność architektoniczna obiektów i przestrzeni” zaproszeni goście – architekci, projektanci, przedstawiciele branży deweloperskiej i budowlanej oraz eksperci Integracji – na konkretnych przykładach i realizacjach będą dyskutować i wskazywać zalety, newralgiczne punkty, najczęstsze błędy oraz największe wyzwania związane z projektowaniem w duchu universal design i ewakuacją osób z niepełnosprawnościami.
W przerwach między sesjami panelowymi będzie można zapoznać się z najciekawszymi produktami z segmentu accessibilityismart access, skierowanymi do osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnością, osób starszych, rodziców z dziećmi czy turystów. Zaproszeni wystawcy zaprezentują swoje pomysły i rozwiązania na urzeczywistnienie hasła „obiekt bez barier”.
– Im więcej potrzeb uwzględnimy, tym budynek będzie bardziej dostępny, a przez to przyjaźniejszy większej grupie użytkowników – wyjaśnia ideę projektowania uniwersalnego Kamil Kowalski z Integracji, który ma za sobą blisko 1000 audytów dostępności. – Jeśli coś jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością, to znaczy, że jest dostępne tak naprawdę dla każdego – dodaje.
Planowany zakres merytoryczny konferencji
- Nowoczesne technologie podnoszące dostępność obiektów biurowych i centrów handlowych
- Dostępność obiektów mieszkaniowych i hotelowych – odpowiedzialne budowanie
- Ewakuacja osób z niepełnosprawnością
- Projektowanie uniwersalne jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby inwestorów i użytkowników – wielofunkcyjność obiektów
Konferencja „Laboratorium Dostępności. Dostępność architektoniczna obiektów i przestrzeni”
Termin: 25 czerwca 2019, start: godz. 9:00
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 39
Szczegóły i rejestracja: integracja.org/laboratorium-dostepnosci
Organizator: Fundacja Integracja – organizacja pożytku publicznego, która od 25 lat zmienia świadomość społeczną, zwiększa dostępność architektoniczną i cyfrową, edukuje, wspiera rynek pracy, dostarcza informacji i integruje osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pli od pięciu lat Sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.
Udział w konferencji jest bezpłatny
Więcej informacji:
Jacek Czerwiński
Specjalista ds. marketingu i PR
tel. 505 602 947
e-mail: jacek.czerwinski@integracja.org