Komunikat SARP nr 03/04 2010

Data dodania: 02.04.2010 | Aktualizacja: 02.04.2010, 00:00:00

W kwietniu ub. r. Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji gościło w naszym pawilonie wystawowym na Foksal z kolejną już swoją wystawą, tym razem nie malarską, rzeźbiarską, rysunkową ale prezentującą dokonania projektowe i realizacyjne polskich architektów mieszkających i tworzących od lat we Francji. Z rożnych powodów nie udało nam się wcześniej przedstawić obszernej relacji z tego wydarzenia... czas biegnie nieubłaganie szybko i nim się obejrzeliśmy - minął rok. I choć w tym roku nie będziemy gościć naszych polsko-francuskich przyjaciół, to nadarza się znakomita okazja, by właśnie w rocznicę tego wydarzenia zaprezentować na łamach naszego pisma, fragmenty wystawy, zwłaszcza tym z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć jej na własne oczy.

Pierwsze miesiące roku to zazwyczaj trochę senny czas, gdy ospale wychodzimy z zimowej aury, a ta w tym roku dała się nam chyba wszystkim ostro we znaki. Kryzys w branży budowlanej sprawił, że znacznie zwiększyło się zainteresowanie konkursami... Na ich brak nie można narzekać, za to z uwagą należy sprawdzać, czy aby na pewno zgodne są one z obowiązującymi standardami, czy wielomiesięczna a nawet wieloletnia mozolna praca Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych nie poszła na marne. Opracowany przez tenże Zespół - Kodeks Konkursowy, jaki w wersji "roboczej" otrzymali delegaci na ostatnim Walnym Zjeździe, jest w ostatniej fazie opiniowania od strony prawnej i mamy nadzieję, w możliwie najkrótszym czasie przekazać go wszystkim zainteresowanym. Póki co, jego wcześniejsza, mniej rozbudowana wersja dostępna jest na naszej stronie internetowej (podstrona "Dokumenty").

W dniu, gdy oddaję ten numer do druku do mojego pokoju na poddaszu Pałacu Zamoyskich docierają śpiewy ptaków, lada dzień pękną pąki kasztanowców na naszym dziedzińcu... Przyroda budzi się do życia a my z nią. Przed nami piękny wiosenny, a zaraz potem letni czas. Spożytkujmy go jak najlepiej, by w szaleństwie pozyskiwania kolejnych zleceń, pracy, pracy, pracy... przystanąć na chwilę i dostrzec to wszystko, co piękne i ważne w naszym życiu. Słońca w nas i tego nad nami, życzę wszystkim Państwu.

Agnieszka Bulanda

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę