Honorowa Nagroda SARP 2018

Data dodania: 03.12.2018 | Aktualizacja: 03.12.2018, 19:22:10

Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak – Honorowa Nagroda SARP 2018 wręczona 

W dniu 30 listopada 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, przy ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody SARP przyznawanej architektom za całokształt twórczości.

Kapituła Honorowej Nagrody w składzie:

rozpatrzyła zgłoszone przez Oddziały SARP kandydatury do Nagrody a także te, które zgłoszone były do Nagrody w latach poprzednich.

Po dyskusji, w której omawiano osiągnięcia twórcze i aktywność w działalności publicznej kandydatów, HONOROWĄ NAGRODĘ SARP 2018 Kapituła przyznała 

architektowi PIOTROWI LEWICKIEMU

architektowi KAZIMIERZOWI ŁATAKOWI

za

wybitną działalność twórczą, udokumentowaną licznymi realizacjami i konkursami architektonicznymi. Zrealizowane obiekty prezentują bardzo wysoki poziom we wszystkich aspektach wartości w tym formy, kontekstu i funkcji. Większość projektów  posiada unikalne cechy, potwierdzające  tożsamość miejsca i wzbogacające przyrodnicze i kulturowe otoczenie.

Na szczególną uwagę zasługują realizacje budynków wielorodzinnych we Wrocławiu, zagospodarowania Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie oraz Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy ulicy Focha w Krakowie.

Fot. Dariusz Gackowski 

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę