9. edycja konkursu Lider Dostępności

Data dodania: 08.02.2024 | Aktualizacja: 08.02.2024, 10:10:43

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogłasza 9. edycję konkursu Lider Dostępności!

Konkurs "Lider Dostępności" to inicjatywa mająca na celu nagradzanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które przyczyniają się do tworzenia bardziej dostępnych przestrzeni dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Konkurs promuje ideę projektowania uniwersalnego, które przyczynia się do budowania bardziej inkluzywnego społeczeństwa, gdzie każdy może swobodnie korzystać z oferowanych rozwiązań, niezależnie od indywidualnych potrzeb. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.  

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Ewa Pawłowska pisze: „Po 8. edycjach konkursu, a dokładniej po 30 latach działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wiemy, że nie chodzi tylko o windy i podjazdy, ale przede wszystkim o otwartość na drugiego człowieka, na kompleksowe spojrzenie na potrzeby nas wszystkich.”

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić przestrzeń lub obiekt poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.niepelnosprawni.pl

Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów oraz specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego, a także ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyzna nagrody w ośmiu kategoriach:

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 18 marca 2024 roku.

Laureaci konkursu Lider Dostępności

Wśród wyróżnionych w dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu znalazły się m.in. Kampus Forest, Promenada Zdrowia w Świnoujściu, Dom Ronalda McDonalda w Warszawie, Browary Warszawskie, trasa turystyczna od Kopy do Równi pod Śnieżką, Muzeum Emigracji w Gdyni, Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Poznaniu, Teatr Baj, pracownia JEMS Architekci, Brama Poznania, Przedszkole Miejskie nr 20 im. Smoka 

Felusia w Mielcu, Lotnisko Chopina czy plac miejski z targowiskiem i Ratuszem w Siechnicach.

Ogłoszenie wyników
Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim, która odbędzie się pod koniec maja z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. 

Dodatkowych informacji na temat konkursu "Lider Dostępności", udzielają:

Joanna Krok: 519 066 474. e-mail: joanna.krok@integracja.org

Katarzyna Figura: 505 602 711, e-mail: katarzyna.figura@integracja.org  
 


Integracja jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Od 30 lat edukuje i zmienia świadomość, pomaga w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami, a także wspiera w likwidowaniu barier architektonicznych, cyfrowych i społecznych. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, wydaje również magazyn "Integracja" i portal Niepelnosprawni.pl.

TUP – Towarzystwo Urbanistów Polskich – jest najstarszą polską organizacją, działającą od roku 1923, zajmującą się przestrzenią polskich miast, dbającą o ich rozwój i stojącą na straży jakości rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych.


Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę