Zostali wyłonieni zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego VELUX 2008 "LIGHT OF TOMORROW"

Data dodania: 17.11.2008 | Aktualizacja: 17.11.2008, 00:00:00

7 listopada 2008 roku w Wenecji ogłoszono i nagrodzono zwycięzców międzynarodowego konkursu dla studentów architektury „Light of Tomorrow”, zorganizowanego przez firmę VELUX, Międzynarodową Unię Architektów (UIA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Architektonicznej (EAAE).

Na konkurs zostało nadesłanych 686 prac z 244 ośrodków akademickich mieszczących się w 46 krajach. Prace konkursowe były niezwykle zróżnicowane. Niektórzy uczestnicy podeszli do kwestii światła jak do zjawiska fizycznego, inni podkreślali jego bardziej duchowy charakter, jeszcze inni zajęli się kontekstem kulturowym i zróżnicowaniem geograficznym.
Prace oceniało międzynarodowe jury w składzie:

Obrady jury odbyły się w Turynie w dniach 25-26 czerwca 2008 roku.
Nagrodzonych zostało 11 projektów: przyznano trzy główne nagrody i 8 wyróżnień honorowych.
Pierwszą nagrodę zdobył Reilly O’Neil Hogan z USA za pracę „Embodied Ephemerality”, drugą otrzymali Ruan Hao i Xiong Xing z Chin, trzecią otrzymał Dean MacGregor z Portugalii.
Wyróżnienia otrzymali: Marie Lowenhertz ze Szwecji, Dimitri Geizenraeder z Niemiec, Atle K. Leira z Norwegii, Ursicino Endaman Nse Mantue z Hiszpanii, Soonyup Kwon z USA, Adriana Ross z Kanady, Kantor Lilla z Węgier oraz Claus Jorgensen z Danii.

Konkurs ten jest istotnym elementem strategii firmy VELUX, skupiającym się na jakościowym aspekcie światła naturalnego i podkreśleniu jego związków z produktami firmy. Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny firmy VELUX odbywa się w cyklu dwuletnim.
W tym roku firma VELUX zorganizowała konkurs po raz trzeci.

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Konkursu VELUX 2008 można znaleźć na stronie www.velux.com/iva

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę