ZDOBYWCA NAGRODY MIESA VAN DER ROHE 2017

Data dodania: 12.05.2017 | Aktualizacja: 12.05.2017, 14:38:52

DEFLAT KLEIBURG w Amsterdamie, projektu NL architects i XVW architectuur ZDOBYWCA NAGRODY UNII EUROPEJSKIEJ W DZIEDZINIE ARCHITEKTURY WSPÓŁCZESNEJ IM. MIESA VAN DER ROHE 2017

NAGRODA SPECJALNA DLA NAJLEPSZEGO MŁODEGO ARCHITEKTA ZOSTAŁA PRZYZNANA BRUKSELSKIM STUDIOM ARCHITEKTONICZNYM MSA I V+

Nagradzając te dwa projekty, jury podkreśla jakość i znaczenie programów mieszkalnictwa zbiorowego. 

Po raz pierwszy nagrodą uhonorowany został projekt polegający na odnowieniu istniejącego budynku.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 26 maja w pawilonie barcelońskim, zaprojektowanym przez Miesa van der Rohe.

Bruksela, 12 maja 2017 roku — Na dzisiejszej konferencji prasowej w Brukseli Komisja Europejska i Fundació Mies van der Rohe ogłosiły zwycięzców nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2017.

Zdobywcą nagrody został DeFlat Kleiburg w Amsterdamie. Jest to projekt autorstwa biur architektonicznych NL architects i XVW achitectuur, na zlecenie Kondor WesselsVastgoed. DeFlat to innowacyjny projekt renowacji jednego z największych apartamentowców w Niderlandach, zwanego Kleiburg. Jest to betonowy blok z 500 mieszkaniami na amsterdamskim osiedlu Bijlmermeer. Konsorcjum DeFlat uratowało budynek przed wyburzeniem, zamieniając go w „klusflat”, co oznacza, że mieszkańcy remontują mieszkania na własny koszt.

Studio NL architects otrzymało w 2005 roku nagrodę specjalną w konkursie EU Mies Award za projekt BasketBar w Utrechcie.

Nagrodę specjalną dla najlepszego młodego architekta 2017 przyznano dwóm studiom z Brukseli, MSA i V+, za projekt NAVEZ – 5 mieszkań socjalnych na północnym wjeździe do miasta. Jest to projekt mieszkalny, który spełnia dwie ambicje lokalnych władz: reprezentuje plan rewitalizacji przestrzeni miejskiej jako emblematyczny budynek na samym wjeździe do Brukseli oraz zapewnia wzorcowe mieszkania dużym rodzinom. Zleceniodawcą projektu była gmina Schaerbeek.

Press kit / Photos / Videos: https://www.dropbox.com/sh/8mos3vk71o78pl8/AADY_5J2UMUy3xEPGl1nginIa?dl=0

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę