XII Ogólnopolska Konferencja MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ

Data dodania: 19.11.2020 | Aktualizacja: 23.11.2020, 10:09:13

XII Ogólnopolska Konferencja MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ dialog konserwatorsko-architektoniczny organizowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz agencję Trygon w dniach 25-26 listopada 2020 w godzinach 11.00 -16.30

W dniach 25 i 26 listopada 2020 roku odbędzie się, po raz pierwszy w formie multimedialnej, XII edycja ogólnopolskiej konferencji z cyklu „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny”. Po raz pierwszy w formie wideokonferencyjnej, która pozwoli zgromadzić się przed ekranami komputerów znacznie liczniejszemu niż do tej pory gronu konserwatorów i architektów, inwestorów i producentów materiałów budowlano-konserwatorskich po to właśnie, by wysłuchać ich niezwykle interesujących prezentacji najnowszych przedsięwzięć – realizacji i projektów – inwestycji budowlanych dotykających niezwykle delikatnej materii ochrony zabytków i zespołów obiektów chronionych ze względu na tę materię.

Hasło tegorocznej konferencji:

Zachowanie dziedzictwa – w jaki sposób najlepiej pogodzić sprzeczności w świecie ekologicznych wyzwań i ograniczeń? 

Pytanie zawarte w haśle tegorocznej konferencji otwiera przed nami niezwykle ważny aspekt prac konserwatorsko-projektowych i równie interesujący nurt prac nad przygotowaniem przez przemysł budowlany proekologicznych ofert dla przedsięwzięć konserwatorskich. Bardzo szeroko pojmując wyzwania ekologii autorzy prezentacji najnowszych projektów i realizacji zwrócą szczególną uwagę na żywy, kulturowy aspekt funkcjonowania obiektu zabytkowego w trakcie i po zakończeniu inwestycji. Które komponenty projektu rewitalizacji, w stronę jakich potrzeb i wyzwań kierujące się, zadecydują w ciągu najbliższych lat o rozwoju naszego rynku usług konserwatorskich i inwestycyjnych?, to pytania, które w praktyce są stale obecne, a w trakcie takich spotkań jak tegoroczne, zasługują na wnikliwe analizy i uwagę.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę