Wystawa na warszawskim Wydziale Architektury - Swiss Positions: 33 ujęcia przyjaznej architektury

Data dodania: 07.04.2013 | Aktualizacja: 07.04.2013, 00:00:00

Objazdowa wystawa pod nazwą "Swiss Positions: 33 ujęcia przyjaznej architektury" jest zbiorem fotografii 33 kluczowych projektów ze szwajcarskiego sektora budowlanego z ostatnich 20 lat. Każda z nich ma jakiś związek ze zrównoważonym rozwojem. To projekty, które pokazują, że możliwa jest twórcza i przykuwająca uwagę architektura, która jednocześnie uwzględnia potrzeby środowiskowe i ekonomiczne.

Szwajcarska architektura i inżynieria cieszą się wspaniałą reputacją i ogromnym uznaniem nie tylko ze względu na jakość ekspertyzy technicznej i pomysłowość swoich architektów, ale również ze względu na daleko sięgające zainteresowanie zrównoważonym rozwojem.

Co jest decydującym czynnikiem w realizacji odpowiedzialnej architektury? Jaki wpływ ma otoczenie na dokonywane wybory architektoniczne, w zależności od tego czy miejsce budowy znajduje się w otoczeniu miejskim, wiejskim, w obszarze rekreacyjnym, rolniczym czy przy odległej obwodnicy? Czy materiały ekologiczne i wydajność energetyczna determinują naturę zrównoważonych struktur?

Wystawa pokazuje, że zrównoważony rozwój nie jest gotową formułą, ale grupą rozmaitych architektonicznych praktyk, co rodzi liczne pytania dotyczące kreatywności i wpływu na środowisko. W Szwajcarii architekci projektują, dokonują renowacji i restauracji budynków, mając na uwadze kwestię zrównoważonego rozwoju. Te projekty pokazują, że możliwa jest twórcza i przykuwająca uwagę architektura, która jednocześnie uwzględnienia potrzeby środowiskowe i ekonomiczne.

Wystawę „Swiss Positions” można określić w kilku zdaniach:

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym dyskusjom w ramach pierwszych polsko-szwajcarskich warsztatów urbanistycznych UrbanLab.

Miejsce prezentacji wystawy: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Wystawę można oglądać od 5 do 19 kwietnia 2013 r.
Wstęp wolny
Zapraszamy!

Więcej na: https://www.facebook.com/events/429707710457370/

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę