Wystawa Lewicki, Łatak

Data dodania: 04.07.2019 | Aktualizacja: 04.07.2019, 15:40:34

Wrocławski Oddział SARP i Muzeum Architektury we Wrocławiu zapraszają: 

BIURO PROJEKTÓW LEWICKI ŁATAK 
SITE SPECIFIC 
6.07-25.08.2019 

Wernisaż: 
5.07.2019, g. 19:00 
Bernardyńska 5 

"Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danej lokalizacji, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia to miejsce od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem łatwiej nam doszukać się jej w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości" - mówią krakowscy architekci. 

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak - laureaci Honorowej Nagrody SARP za rok 2018, tworzą swoje projekty z myślą o ich funkcjonowaniu w konkretnym miejscu. 
Część zrealizowanych przez pracownię budynków wpisuje się w zastany krajobraz, stając się wartością dodaną danego obszaru. Ingerencja w pejzaż 
odbywa się na zasadzie synergii miejsca z architekturą. 

Na wystawie zobaczymy pięć wybranych realizacji autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak. Będą to m.in. fotografie i makiety przedstawiające zrealizowany i nagrodzony Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej "Polityki" budynek Hali 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, budynek wielorodzinny z Wrocławia oraz zagospodarowanie Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie. 

Wystawa czynna od 6 lipca do 25 sierpnia 2019 roku.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę