Wyniki VII edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego

Data dodania: 15.06.2005 | Aktualizacja: 15.06.2005, 00:00:00

Dwie równorzędne Nagrody w wysokości 5.000 złotych z przeznaczeniem na wyjazd studyjny: Rafałowi Jedlińskiemu za projekt „Ośrodek dla bezdomnych Caritas” i Piotrowi Koniecznemu za projekt „Warsztat integracji miasta”. Obie prace są projektami dyplomowymi – pierwszy to ośrodek dla bezdomnych w rejonie Wolicy w Warszawie, drugi to wielofunkcyjny budynek użyteczności publicznej w Gdańsku – centrum dydaktyczno-kulturalne i sportowe.

Trzy równorzędne wyróżnienia – miesięczne stypendia we Francji ufundowane przez Ambasadę Francji w Polsce – zostały przyznane Marlenie Happach za projekt „Koncepcja przekształcenia osiedla Stegny w Warszawie”, Pawłowi Kłudkiewiczowi za projekt „Centrum Twórczości Młodych i Dom Akademicki ASP w Warszawie” i Radosławowi Wiśniewskiemu za projekt „Osiedle Akademickie przy ul. A. Mickiewicza w Szczecinie”.

Jury podkreśla wagę tematów związanych ze strukturą społeczną i kulturową współczesnych miast i określeń ekonomicznych projektu architektonicznego. Jury zauważa też wysoką jakość projektów przedstawionych w VII edycji. W ostatecznym wyborze nagrodzonych prac podstawą oceny była odpowiedniość wyboru środków architektonicznych do przedstawionego programu.

Organizator konkursu: Fundacja dla Polski.

Patronat medialny: „Architektura-murator” „Architektura & Biznes” i „Gazeta Nieruchomości i Dom” – środowy dodatek do „Gazety Wyborczej”.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę