Wykład BIM w praktyce

Data dodania: 20.01.2017 | Aktualizacja: 20.01.2017, 20:49:33

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na nowy cykl wykładów pod tytułem „BIM w praktyce”.

Architekci Piotr Grabski, Krzysztof Więcek, Paweł Görlich i Grzegorz Dąbrowski wprowadzają BIM w biurze architektonicznym DDJM w różnych aspektach. Zaprezentowane zostaną krakowskie projekty i realizacje: Enterprise Park, inwentaryzacja Hotelu Cracovia, oraz Office Inspiration & Education Centre należący do Nowy Styl Group. Na tych przykładach omówione zostaną zagadnienia: wdrożenie BIM w biurze architektonicznym, inwentaryzacja z chmury punktów, praca z czwartym wymiarem (phasing), aspekty geodezyjne – model terenu 3D na podstawie mapy 2D, elastyczność projektowa, koordynacja z branżami i wykonawcami, relacje z inwestorem, współpraca na budowie.

Wykład jest częścią cyklu „BIM w praktyce”, organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest praktyka projektowa z użyciem najnowszych technologii w pracowniach architektonicznych.

BIM (ang. Building Information Modeling) – modelowanie informacji o budynkach i budowlach poprzez projektowanie parametryczne oparte na bazie danych. Model przedstawia zapisane cyfrowo odzwierciedlenie fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego. Do modelowania stosuje się oprogramowanie komputerowe wspomagające projektowanie. Model powstaje przy użyciu trójwymiarowych obiektów, takich jak ściana, strop, dach, okno, drzwi, którym przypisane są odpowiednie parametry. Zmiany w elementach tworzących model są reprezentowane w trójwymiarowym modelu, w zestawieniach danych geometrycznych i materiałowych. BIM to proces inwestycyjny od koncepcji poprzez projektowanie, wykonawstwo aż po zarządzanie budynkiem.

Partnerem wydarzenia jest właściciel omawianego obiektu: Nowy Styl Group, oraz Tech Data dystrybutor oprogramowania BIM.

Wykład odbędzie się w czwartek26 stycznia 2017, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl oraz Facebook SARP Kraków.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę