Wernisaż wystawy „Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej 2023

Data dodania: 06.01.2024 | Aktualizacja: 06.01.2024, 15:53:57

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej 2023”.

Kilkanaście realizacji z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowane zostanie w kolejnej edycji przedsięwzięcia, które od 2008 roku organizowane jest przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich. 

Polskę reprezentować będą cztery projekty, wybrane przez Jury w składzie: arch. arch. Marek Chrobak (Wiceprezes SARP ds. twórczości, Przewodniczący Jury), Jerzy Grochulski (Pierwszy Wiceprezes SARP i Wiceprezes SARP ds. zagranicznych), Karol Fiedor (Wiceprezes SARP ds. operacyjnych):

Tradycyjnie już – autorzy nominowanych obiektów z Polski – spotkają się w Krakowie, aby podzielić się z uczestnikami wydarzenia opowieścią dotyczącą historii konkretnego domu, ilustrowaną zdjęciami, anegdotami związanymi z inwestorami czy procesem realizacyjnym. 

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 16 stycznia 2024, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie od 16 do 30 stycznia 2024.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę