Warsztaty "Podróże w zapomnianym krajobrazie"

Data dodania: 20.08.2007 | Aktualizacja: 20.08.2007, 00:00:00

Podróże w zapomnianym krajobrazie warsztaty edukacji architektonicznej Łucznica 20-26 sierpnia

W dniach 20-26 sierpnia w ośrodku Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy odbędą się warsztaty edukacji architektonicznej ‘Podróże w zapomnianym krajobrazie’. W warsztatach biorą udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Osiecku.

Projekt, będący częścią programu obejmującego zagadnienia dotyczące środowiska kulturowego i zrównoważonego rozwinął się w międzynarodową wymianę młodzieży z polskich i szkockich szkół. Sierpniowe warsztaty pozwolą uczniom i nauczycielom z St. Matthew’s Academy w Szkocji spędzić tydzień w ośrodku Stowarzyszenia Akademia Łucznica pracując wspólnie z rówieśnikami i nauczycielami z osieckiej szkoły.

Poznając zasady warsztatu projektanta uczestnicy podejmą serię ćwiczeń-eksperymentów; wspólnie zaprojektują i zbudują pełnowymiarowe formy przestrzenne z naturalnych materiałów (wiklina i używane drewniane palety ).

Program realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Akademia Łucznica, promującym edukację architektoniczną od 2002r. prowadzą: brytyjski architekt Gary Johnson oraz polska architekt krajobrazu Anna Wróbel.

Realizacja tego przedsięwzięcia rozpoczynającego wymianę pomiędzy szkołami w Szkocji i Polsce jest możliwa dzięki uprzejmości i wparciu British Council, Polska.

Prezentacja prac powstałych podczas warsztatów odbędzie się w dniu 25 sierpnia (sobota) w ośrodku Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy
o godz. 16.00.

Kontakt: Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10, 08-440 Pilawa
tel/fax: 025/685 60 47
e-mail:info@lucznica.org.pl
http://www.lucznica.org.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę