WAKACYJNY STAŻ STUDENCKI VELUX W DANII

Data dodania: 13.05.2015 | Aktualizacja: 13.05.2015, 00:00:00

Już od 14 lat firma VELUX daje szansę studentom architektury zdobycia doświadczenia w swoim biurze architektonicznym w Danii. Zgłoszenia do konkursu o staż można przesyłać tylko do 7 czerwca. 

Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka w biurze architektonicznym, w siedzibie firmy w Hørsholm koło Kopenhagi. Praktyka odbędzie się w terminie 3 sierpnia – 30 września. Wszelkie koszty związane z podróżą i pobytem pokrywa organizator.

To doskonała okazja dla studenta do zdobycia wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych, wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze – wszystko pod okiem doświadczonych architektów pracujących w międzynarodowym środowisku. Szczególnie cenna jest możliwość poszerzenie umiejętności praktycznych poprzez pracę nad konkretnymi projektami, co podkreśla Magdalena Urbaniak, studentka Politechniki Wrocławskiej, laureatka XIII edycji konkursu o staż - „W trakcie stażu pracowałam nad kilkoma projektami ekologicznych domów jednorodzinnych. Była to okazja do poszerzenie wiedzy na temat zrównoważonego budownictwa. Co dla mnie bardzo ważne, nauczyłam się bardzo dużo o wykorzystywaniu światła dziennego, które istotnie wpływa na jakość przestrzeni w budynku oraz komfort przyszłych ich użytkowników”. I dodaje – „Zdobyłam również umiejętności analizowania dziennego oświetlenia w programie VELUX Daylight Visualiser. Z pewnością wykorzystam tę wiedzę w moich przyszłych projektach i chciałabym dalej zgłębiać tematykę światła w architekturze”.

W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

W ramach stażu uczestnik ma również możliwość poznania stolicy Danii oraz zobaczenia wielu budynków, w których zastosowano rozwiązania firmy VELUX. To właśnie w tym kraju w 1942 roku powstało pierwsze współczesne okno dachowe. „Pobyt w Kopenhadze daje możliwość zobaczenia również świetnej duńskiej architektury oraz designu, które osobiście bardzo podziwiam” – komentuje Magdalena Urbaniak.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać mailem na adres m.kupska-kupis@VELUX.pl oraz agnieszka.szwarczewska@VELUX.com list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. W tym roku w jury zasiada znamienita polska architekt prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz z Politechniki Warszawskiej, a także Agnieszka Szwarczewska, obecnie architekt w firmie VELUX, a także laureatka konkursu o staż z 2010 roku.

Rekrutacja jest dwuetapowa. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na decydującą rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w siedzibie firmy VELUX w Warszawie. Kandydatów, oprócz twórczej i kreatywnej osobowości, powinna wyróżniać bardzo dobra znajomości języka angielskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie: www.velux.pl/profesjonalisci/architekci/studenci

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

3 sierpnia – 30 września 2015:      staż w biurze architektonicznym VELUX w Danii

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę