V Konferencja dla Budownictwa

Data dodania: 25.04.2013 | Aktualizacja: 25.04.2013, 00:00:00

Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza serdecznie do uczestnictwa w jubileuszowej V Konferencj i dla Budownictwa, która odbędzie się 21 i 22 maja 2013 r. w hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy.

To jedno z największych w ciągu roku spotkań branży budowlanej organizowane już od 2009 r. Przez te kilka lat konferencja stała się ważnym forum dyskusji i wymiany myśli o sprawach najistotniejszych dla branży budowlanej. W tym roku tematem przewodnim dyskusji będzie relacja między jakością stanowionego prawa a funkcjonowaniem przedsiębiorstw branży budowlanej.
Organizacja spotkania, w czasie którego będziemy rozmawiać o sprawach i problemach dotyczących branży budowlanej jest szczególnie ważna w obliczu poważnego kryzysu w sektorze budowlanym. Zakończenie realizacji programu "Rodzina na swoim", kontrowersje wokół założeń i finansowania programu "Mieszkanie dla Młodych", brak szybkich zmian w zakresie prawa budowlanego, prawo zamówień publicznych - m.in. o tych problemach chcielibyśmy dyskutować w trakcie paneli.

Od początku 2013 r. wśród upadających firm najwięcej jest tych, które reprezentują właśnie tę branżę. To także z tych firm musieli w ostatnich miesiącach odejść pracownicy, zasilając szeregi osób bezrobotnych. Diagnoza została już wielokrotnie postawiona i teraz ważniejsze staje się, by rozmawiać o sposobach rozwiązania sytuacji, narzędziach wspierających rozwój firm i niezbędnych inwestycjach. Temu poświęcone będą panele dotyczące nowych regulacji prawnych - zarówno polskich, jak i europejskich, instrumentom finansowym wspierającym inwestycje infrastrukturalne i mieszkaniowe, czy wsparciu eksportu.

Najważniejsze tematy konferencji:

Ponadto podczas warsztatów tematycznych:

W Konferencji co roku biorą nie tylko eksperci, przedstawiciele organizacji branżowych ale przede wszystkim przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy na co dzień borykają się trudnościami prowadzenia działalności gospodarczej w branży budowlanej. Ważne jest, aby wykorzystać forum jakim jest Konferencja do rozmowy z przedstawicielami administracji publicznej i wspólnie w dialogu szukać rozwiązań służących rozwojowi tego sektora.

Jeszcze raz zapraszam do udziału w tym ważnym spotkaniu, a wieczorem 21.05 na kameralny koncert Czesław Śpiewa Solo Act. Szczegóły, program V Konferencji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Pozdrawiam serdecznie
Eliza Kruppik
mob. +48 606 689 895
Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa
Ul. Zbyszka Cybulskiego , 00-727 Warszawa
www.dlabudownictwa.pl

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę