V edycję Forum Naukowego "PROREVITA 2012. Polityka regionalna a rewitalizacja miast w praktyce"

Data dodania: 23.09.2012 | Aktualizacja: 23.09.2012, 00:00:00

Marszałek Województwa Łódzkiego wraz z Rektorami Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na V edycję Forum Naukowego "PROREVITA 2012. Polityka regionalna a rewitalizacja miast w praktyce". Forum odbędzie się w dniach 19-20 października w Łodzi i Zgierzu.

Do debaty na temat rewitalizacji zapraszamy naukowców, władze samorządowe, przedstawicieli instytucji zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony zabytków.

Forum jest realizowane w ramach projektu pn. Promocja marki regionalnej „Łódzkie intelektualne”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. W programie konferencji znalazły się m.in. wystąpienia dotyczące: zarządzania dziedzictwem poprzemysłowym na przykładzie szlaków tematycznych, wykorzystania dziedzictwa przemysłowego w wybranych krajach europejskich, systemów informatycznych wspierających ochronę i popularyzację dziedzictwa kulturowego, ale także dobre praktyki rewitalizacyjne z województwa łódzkiego i innych regionów kraju oraz miast Europy. Wydarzeniem towarzyszącym Forum jest Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – Light Move Festival organizowany przez Łódzką Fundację „LUX pro MONUMENTIS”.

Udział w Forum jest bezpłatny! Liczba uczestników jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja uczestników odbywa się od 18 września za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej: www.prorevita.lodzkie.pl. Zapraszamy!

Z poważaniem,
Katarzyna Niemierowicz
Naczelnik Wydziału Kultury
Departament Kultury i Edukacji
Urząd Marszałkowski w Łodzi
tel. 42 / 291 98 26

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę