Targowe Spotkania z Architekturą - BUDMA 2006

Data dodania: 31.01.2006 | Aktualizacja: 31.01.2006, 00:00:00

25 stycznia br. w Poznaniu odbyły się Targowe Spotkania z Architekturą - jedno z większych wydarzeń poznańskich Międzynarodowych Targów Budownictwa - BUDMA 2006.

Targowe Spotkania z Architekturą rozpoczęły się odsłonięciem tablicy poświęconej Rogerowi Sławskiemu głównemu architektowi oraz twórcy wielu pawilonów wystawienniczych Powszechnej Wystawy Krajowej w 1929 r.

Targowym Spotkaniom z Architekturą tradycyjnie już towarzyszyły wystawy prezentujące najciekawsze polskie obiekty. Wiceminister Transportu i Budownictwa Piotr Styczeń otworzył przygotowane przez SARP wystawy: "Współczesna Architektura Polska", "Nagroda Roku 2005" i "Honorowa Nagroda SARP 2005",

Centralnym punktem programu tegorocznych Targowych Spotkań z Architekturą była konferencja - "Architektura i sport" oraz towarzysząca jej konferencja "Architektura i mieszkanie" - z udziałem zagranicznych i polskich architektów.

W ramach pierwszej konferencji zostały zaprezentowane obiekty sportowe wyróżnione w 2005 roku nagrodą IOC/IAKS (Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowej Organizacji ds. Obiektów Sportu i Rekreacji). Jest to międzynarodowa nagroda honorująca wysoką jakość zarówno architektury, jak i rozwiązań funkcjonalnych obiektów sportu i rekreacji. Nagrodzone obiekty przedstawił Siegfried Hoymann, sekretarz generalny IAKS. Zaprezentowany został również jeden z polskich obiektów wyróżnionych nagrodą IOC/IAKS - kryta pływalnia w Ożarowie Mazowieckim. W drugiej części konferencji omówione zostały najciekawsze projekty modernizacji stadionów sportowych - Śląskiego w Chorzowie - autorstwa arch. Zdzisława Pelczarskiego, "Wisły" w Krakowie - autorstwa arch. Wojciecha Obtułowicza i "Lecha" w Poznaniu - autorstwa arch. Wojciecha Ryżyńskiego.

Organizatorami Targowych Spotkań z Architekturą po raz trzeci było Stowarzyszenie Architektów Polskich, Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


Fot. Jakub Adamiak

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć
Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę