Targowe Spotkania z Architekturą - BUDMA 2006

Data dodania: 12.01.2006 | Aktualizacja: 12.01.2006, 00:00:00

BUDMA 2006
Targowe Spotkania z Architekturą
25 stycznia (środa) 2006 r.

TARGOWE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ to jedno z większych wydarzeń poznańskich Międzynarodowych Targów Budownictwa. Ich celem jest wspólna dyskusja polskich i zagranicznych architektów z inwestorami i przedstawicielami firm oferujących materiały i produkty dla budownictwa na temat stanu i zasad kształtowania przestrzeni publicznej, możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do tworzenia wysokiej jakości architektury oraz prognoz rozwoju budownictwa w różnych krajach Europy.

Centralnym punktem programu tegorocznych TARGOWYCH SPOTKAŃ Z ARCHITEKTURĄ jest konferencja – „Architektura i sport” oraz towarzysząca jej konferencja „Architektura i mieszkanie” – z udziałem zagranicznych i polskich architektów. Wybór tematyki konferencji nie jest przypadkowy i odzwierciedla prognozowane kierunki rozwoju budownictwa w Polsce w najbliższych latach.

W ramach pierwszej konferencji zostaną zaprezentowane obiekty sportowe wyróżnione w 2005 roku nagrodą IOC/IAKS (Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowej Organizacji ds. Obiektów Sportu i Rekreacji). Jest to międzynarodowa nagroda honorująca wysoką jakość zarówno architektury, jak i rozwiązań funkcjonalnych obiektów sportu i rekreacji. Nagrodzone obiekty przedstawi Siegfried Hoymann, sekretarz generalny IAKS. Zaprezentowany zostanie również jeden z polskich obiektów wyróżnionych nagrodą IOC/IAKS – kryta pływalnia w Ożarowie Mazowieckim. W drugiej części konferencji omówione zostaną najciekawsze projekty modernizacji stadionów sportowych – Śląskiego w Chorzowie, „Wisły” w Krakowie i „Lecha” w Poznaniu. Konferencję zamknie prezentacja zabezpieczeń przeciwpożarowych w obiektach sportowych.

Z kolei program konferencji „Architektura i mieszkanie” odzwierciedla zarówno potrzeby mieszkaniowe naszego kraju, jak i nasze możliwości realizacyjne, także za granicą. Gościem i jednym z prelegentów konferencji będzie prezes Algierskiej Izby Architektów, p. Houria Bouhired.

W tym roku program TARGOWYCH SPOTKAŃ Z ARCHITEKTURĄ został wzbogacony o Galę Pereł Ceramiki. Laureatom konkursu Perły Ceramiki UE 2005, organizowanego przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, zostaną wręczone statuetki i dyplomy.

TARGOWYM SPOTKANIOM Z ARCHITEKTURĄ tradycyjnie towarzyszą wystawy prezentujące najciekawsze polskie obiekty. W tym roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przygotowało następujące wystawy: „Współczesna Architektura Polska”, „Nagroda Roku 2005”, „Honorowa Nagroda SARP 2005”, a Izba Architektów RP wystawę „Budownictwo mieszkaniowe w Polsce”. Wernisaż
zaplanowano na 25 stycznia, o godz. 10.30 w holu Wejścia Północnego (od ul. Bukowskiej). TARGOWE

SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ rozpoczną się o godzinie 10, odsłonięciem tablicy poświęconej Rogerowi Sławskiemu – wybitnemu architektowi, który zaprojektował m.in. niektóre z poznańskich pawilonów targowych.
Organizatorami TARGOWYCH SPOTKAŃ Z ARCHITEKTURĄ po raz trzeci są Stowarzyszenie Architektów Polskich, Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

PROGRAM
25 stycznia (środa)

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę