Targowe Spotkania z Architekturą - BUDMA 2005

Data dodania: 08.01.2005 | Aktualizacja: 08.01.2005, 00:00:00

PRZEMIANY CENTRÓW EUROPEJSKICH MIAST

"Targowe Spotkania z Architekturą" to jedno z ważniejszych wydarzeń poznańskich Międzynarodowych Targów Budownictwa. Ich celem jest wspólna dyskusja polskich i zagranicznych architektów z inwestorami i przedstawicielami firm oferujących materiały i produkty dla budownictwa na temat stanu i zasad kształtowania przestrzeni publicznej, możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do tworzenia wysokiej jakości architektury oraz prognoz rozwoju budownictwa w różnych krajach Europy.

"Targowe Spotkania z Architekturą" organizują, już po raz drugi, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Izba Architektów RP. Centralnym punktem programu tych spotkań jest konferencja "Przemiany centrów europejskich miast" z udziałem zagranicznych i polskich architektów. Pierwsza, w czasie Budmy 2004, zatytułowana "Nowe rynki dla architektury" zakończyła się ożywioną dyskusją, świadczącą o potrzebie takich spotkań. Do udziału w niej zaproszono architektów z Moskwy, Petersburga, Mińska i Belgradu. Goście przedstawili najciekawsze realizacje wzbogacające przestrzeń tych miast i przynoszące bezpośrednie korzyści finansowe inwestorom. Zaprezentowali również projekty przyszłych realizacji, które wzbudziły zainteresowanie zarówno architektów, jak i producentów materiałów dla budownictwa oraz mediów.

Celem zaś konferencji, która będzie towarzyszyć BUDMIE 2005, jest przedstawienie polskim architektom, producentom i inwestorom przeobrażeń wybranych miast europejskich, możliwości projektowania i inwestowania, a także bezpośredniego związku między jakością architektury, ładem przestrzennym i potrzebami inwestorów.

"Targowe Spotkania z Architekturą" rozpocznie uroczysty wernisaż wystawy "Polska Architektura Współczesna", połączony z otwarciem targów BUDMA 2005. Obydwie te uroczystości odbędą się
25 stycznia (wtorek) o godzinie 10.00 w holu wejścia wschodniego (od strony ulicy Głogowskiej). Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Architektów Polskich i będzie ją można oglądać do 10 lutego 2005 r.

Konferencja "Przemiany centrów europejskich miast" odbędzie się 26 (środa) stycznia 2005 roku, o godzinie 10.30 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie 5 (WTC), sala konferencyjna (wejście od ulicy Bukowskiej). Swoje referaty wygłoszą m.in. architekci z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy. Konferencję poprowadzi arch. Ryszard Jurkowski, prezes SARP.
Szczegółowy program konferencji zostanie zamieszczony na stronie www.sarp.pl w najbliższych dniach.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają jednorazowe, bezpłatne bilety wstępu na targi BUDMA 2005, ważne również w następnych dniach trwania targów. Bilety będzie można odebrać po zakończeniu konferencji.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę