SPOTKANIE Z MISTRZEM – KONRAD KUCZA-KUCZYŃSKI

Data dodania: 17.10.2014 | Aktualizacja: 17.10.2014, 00:00:00

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Konrada Kucza-Kuczyńskiego, architekta i dydaktyka, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w roku 1993, laureata Honorowej Nagrody SARP w roku 1995, za całokształt twórczości.

 

Konrad Kucza-Kuczyński jest profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie pełnił także funkcję dziekana; członkiem Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk oraz współzałożycielem pracowni Atelier 2. Do Jego najważniejszych projektów i realizacji można zaliczyć między innymi obserwatorium radioastronomiczne w Piwnicach koło Torunia, kościoły Nawrócenia Św. Pawła oraz Dobrego Pasterza w Warszawie, przebudowę kościoła Najświętszej Marii Panny w Warszawie oraz nową salę zgromadzeń na Jasnej Górze.

 

Wykład jest kolejną odsłoną cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

 

Wykład odbędzie się we czwartek, 23 października 2014, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę