Sacroexpo Kielce 2005

Data dodania: 24.03.2005 | Aktualizacja: 24.03.2005, 00:00:00

IV Konferencja o architekturze i sztuce sakralnej

Szanowni Koledzy i Koleżanki
Ponownie mam szczęście zaprosić na naszą konferencję. Projekt programu znajduje się poniżej.
W tym roku w związku z dofinansowaniem przez Fundusz Wyszehracki naszej Konferencji, program integracyjny będzie bogatszy i jeśli dopisze pogoda – Góry Świętokrzyskie są nasze!!!

Będziecie naszymi gośćmi
Prezes SARP o. Kielce:
Regina Kozakiewicz Opałka

Kielecki oddziałSARP i Targi Kielce serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję "Kościoły naszych czasów - zespół sakralny w mieście"

Konferencja poświęcona wymianie doświadczeń i poglądów między architektami, urbanistami, znawcami sztuki, teologami i socjologami, służąca poszukiwaniu najwłaściwszych zasad tworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni oraz formy zespołów sakralnych ze szczególnym uwzględnieniem ich roli, związku i wpływu na życie miasta.

Potrzeba otwarcia się, przy zachowaniu kulturowej tożsamości w okresie postępującej globalizacji, zmusza do odpowiedzi na pytanie o uniwersalne zasady lokalizacji zespołów sakralnych w mieście, ich relacji z nowymi centrami miejskimi.

Spodziewanym rezultatem konferencji oraz imprez jej towarzyszących jest integracja w ramach Kraju, Unii Europejskiej i Grupy Wyszehradzkiej, środowisk twórczych związanych z problematyką budownictwa sakralnego oraz urbanistów tworzących nowe plany rozwoju miast.

Celem organizatorów jest również promocja Regionu Świętokrzyskiego towarzysząca konferencji. W programie przewidujemy wycieczkę w Góry Świętokrzyskie ze zwiedzaniem klasztoru Cystersów w Wąchocku, Krzemionek Opatowskich, Kałkowa – spontanicznego założenia kultowego oraz Świętego Krzyża, spotkania przy ognisku i koncert.

Termin Konferencji: poniedziałek 13.06.2005
Imprezy towarzyszące: sobota, niedziela 11,12.06.2005
Konferencja towarzyszy targom SACROEXPO Kielce: 13-15.06.2005

Organizator konferencji:

Patronat honorowy:

We współpracy z Funduszem Wyszehrackim

Zgłoszenia proszę nadsyłać dowolną pocztą na podane adresy do dnia 30.04.2005r.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę