Relacja z IV Warsztatów ARCHISTREFA SARP

Data dodania: 26.11.2021 | Aktualizacja: 02.12.2021, 11:00:45

Z rekordową w dotychczasowej historii warsztatów ilością uczestników (grupa liczyła aż 71 osób) odbyła się ich IV edycja tym razem na pokładzie promu M/F NOVA STAR  Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA „Polferries”  podczas rejsu z Gdańska do Nynäshamn i z powrotem w dniach 17–19 listopada 2021 roku. Architekci – członkowie SARP mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych 11 warsztatach przygotowanych przez zaproszone firmy oraz udali się dwoma autokarami na kilkugodzinne zwiedzanie Sztokholmu. Warsztaty „Archistrefa” organizowane cyklicznie przez Zarząd Główny SARP mają na celu integrację członków SARP z różnych Oddziałów z całej Polski i w przeciwieństwie do wielu innych komercyjnych wydarzeń tego typu są otwarte dla każdego zainteresowanego architekta z naszego Stowarzyszenia. Najliczniej reprezentowany był Oddział SARP Łódź oraz Olsztyn, a pozostali uczestnicy pochodzili z Bydgoszczy, Częstochowy, Kielc, Warszawy, Szczecina i Wybrzeża. 

Warsztaty poprowadziło 11 zaproszonych firm, z których każda miała oryginalny i ciekawy pomysł na zaprezentowanie tego co dla architekta jest najważniejsze w jego pracy. Te jedenaście marek: ACO, HENKEL (CERESIT), GALECO, LAMILUX, LUXIONA, OWA, PARADYŻ, SAINT-GOBAIN (RIGIPS, RISOVER, WEBER), SOMFY, VANDERSANDEN, YAWAL to firmy, które wspierają działalność statutową SARP na wielu płaszczyznach (niektóre od wielu już lat) zarówno w Zarządzie Głównym SARP jak i w poszczególnych Oddziałach SARP. Prelegenci mogli udzielać porad i odpowiadać na pytania nie tylko podczas wykładów, ale także podczas całego rejsu i wspólnego zwiedzania Sztokholmu.

W ramach integracji międzyoddziałowej w drodze powrotnej odbyło się spotkanie architektów na pokładzie zatytułowane „Morskie Fantazje” połączone z sesją zdjęciową w różnych miejscach na promie.

Poprzednie trzy edycje warsztatów „Archistrefa” odbywały się w Zamku w Tucznie lub w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym, lecz w związku z rosnącą każdorazowo liczbą uczestników oraz rewelacyjnie dobrą współpracą z Morskim Biurem Podróży „Polferries” w Warszawie (które jest także organizatorem corocznym wypraw architektonicznych SARP do Skandynawii)  zdecydowaliśmy się, że warsztaty te odbywać się będą cyklicznie na morzu na pokładzie promu, który pozwala zakwaterować w jednym miejscu każdą ilość chętnych architektów SARP, zapewnia wszystkie wymagania firm prowadzących warsztaty, a w ciągu 18 godzin rejsu w jedną i druga stronę nasi członkowie mogą nawzajem poznać się i nawiązać międzyoddziałowe przyjaźnie. Dodatkowo możliwość szybkiego zwiedzenia Sztokholmu pozwoli na żywo zapoznać się z architekturą Szwecji podczas Warsztatów.

Z ramienia „Polferries” jako pilotka towarzyszyła nam jak zawsze p. Alicja Dąbrowa, najlepszy przewodnik na morzu i po krajach Skandynawii z jakim nasi architekci mieli możliwość obcowania.

Koordynatorami Warsztatów byli członkowie SARP: Małgorzata Schmidt (członek Zarządu Głównego SARP) oraz Sebastian Dorosiński (Dział Marketingu Biura Zarządu Głównego SARP).

Poniżej relacje przedstawicieli firm, a na końcu artykułu zapraszamy do galerii zdjęć z Warsztatów autorstwa uczestników warsztatów.


Ceramika Paradyż : Wioletta Marat
Kierownik ds. kluczowych klientów inwestycyjnych


Ceramika Paradyż : Daniel Kardaś
Kierownik ds. kluczowych klientów inwestycyjnych

ARCHISTREFA – to profesjonalnie przygotowane warsztaty mające na celu przybliżenie i poznanie się grupy producentów i architektów, w celu wykorzystania potencjału wszystkich. Miła atmosfera sprzyja chęci poznania się, a wysoka jakość przygotowania spotkania przez organizatorów podnosi jego rangę. Dziękujemy uczestnikom, organizatorom za wspólnie spędzony czas. Było cudownie. Ceramika Paradyż pozostaje do Państwa dyspozycji:

Wioletta Marat: tel. 605 578 485 mail: wmarat@paradyz.com.pl  

Daniel Kardaś: tel. 509 299 689 mail: dkardas@paradyz.com.pl  

www.paradyz.com.pl

 

ACO : Paula Skarzyńska i Patryk Staszak

Udział w warsztatach SARP, w roli partnera wydarzenia,  był dla nas prawdziwą przyjemnością. Mieliśmy okazję zaprezentować systemy domofonowe Aco, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy. W relacji z eventu, nie można pominąć,  perfekcyjnie przygotowanych warsztatów przez organizatorów spotkania - Sebastiana i Małgosię. Oboje byli dla nas dużym wsparciem w kwestiach organizacyjnych i logistycznych, przed i w trakcie wydarzenia. Wprowadzili nas w środowisko architektów, z którymi nawiązaliśmy świetne relacje koleżeńskie, jak i mamy nadzieję, również biznesowe. :-) O  kulturze i historii Szwecji cudownie opowiadała nam pani Alicja, niezwykle miła i ciepła osoba, o ogromnej wiedzy i pasji do tego kraju.  Dziękujemy za mile spędzony czas. Wyjazd zapamiętamy, nie tylko ze względu na niepokorne Morze Bałtyckie ;-) ale przede wszystkim ze względu na ludzi, z którymi mieliśmy przyjemność popłynąć w rejs!! :-) Paula i Patryk

Paula Skarzyńska: tel. 538 628 645 mail: paula.skarzynska@aco.com.pl

Patryk Staszak: tel. 535 334 966 mail: patryk.staszak@aco.com.pl

www.aco.com.pl ; www.acogo.pl

 

Somfy : Przemysław Majorek

To były moje pierwsze warsztaty Archistrefy. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu  przygotowania, organizacji i dbałości o wszystkich uczestników. Była to dla mnie świetna okazja do przekazania merytorycznej wiedzy, pokazania nowości świata smart-home Somfy oraz do nawiązania relacji z architektami z całej Polski.  Mam nadzieję, że dla wszystkich był to dobry czas i połączenie „przyjemnego z pożytecznym.” Dziękuję i do zobaczenia wkrótce.

Przemysław Majorek: tel. 573 444 563 mail: przemyslaw.majorek@somfy.com

www.somfy.pl ; www.somfyarchitektura.pl

 

Yawal: Agnieszka Fellmann

Regionalny Dyrektor Sprzedaży Obiektowej

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w IV Warsztatach Archistrefa SARP organizowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Na spotkaniu oprócz szkolenia, mieliśmy znakomitą okazję do wymiany poglądów z uczestnikami. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować Państwu jedne z najlepszych produktów znajdujących się w ofercie Yawal; systemy przesuwne Moreview i Primeview. Ponadto podzieliliśmy się z Państwem nowościami, które wkrótce zagoszczą na stałe w naszej ofercie. Zapraszam Państwa do kontaktu.

Agnieszka Fellmann tel: 664 987 212, mail: a.fellmann@yawal.com
Adam Księżopolski tel: 602 763 088, mail: a.ksiezopolski@yawal.com

https://www.yawal.com/

 

Vandersanden : Paweł Skrobek

W imieniu firmy Vandersanden chciałbym gorąco podziękować wszystkim uczestnikom biorącym udział w IV edycji Warsztatów Archistrefa SARP. W szczególności serdecznie podziękowania dla Sebastiana i Małgorzaty, za wspaniałą organizację. Warsztaty w takim anturażu miały naprawdę niezapomniany charakter. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w mojej pamięci. Pozdrawiam serdecznie.

Paweł Skrobek tel: 603 434 777, mail: p.skrobek@vandersanden.pl

www.vandersanden.pl

 

Lamilux Polska: Andrzej Łebek

W Lamilux Polska od początku stawiamy sobie za cel dostarczyć Inwestorowi produkt najwyższej jakości, nie tylko spełniający wszystkie wymogi prawne, ale będący też ozdobą samego obiektu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wizja Architekta – oddajemy w Państwa ręce nie tylko nasze produkty, ale też doświadczenie, wiedzę techniczną i świadomość tego, jak budować nowoczesną, atrakcyjną architekturę. Dostęp do światła dziennego to jeden z elementów składających się na dobre życie w budynku.

Andrzej Łebek tel: 604 496 899, mail: andrzej.lebek@lamilux.pl

www.lamilux.pl

Somfy: Waldemar Niedziela

Nieruchomości odpowiadają za 36% całkowitej emisji dwutlenku węgla. Dzięki modernizacji budynków, także wprowadzeniu założeń zrównoważonego i odpowiedzialnego budownictwa można skutecznie odwrócić ten trend. Do 2030 roku wszystkie nowe budynki mają osiągnąć zeroemisyjność a sektor budowlany musi się całkowicie zdekarbonizować do  2050. Znacznym ułatwieniem może być zastosowanie automatyki budynkowej. Dobrze zaprojektowany system pomaga oszczędzać energię, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania budynku i skutecznie chronić go przez przegrzaniem w okresie letnim i nadmiernym wychłodzeniem zimą. 

Waldemar Niedziela tel: 601 898 550, mail: waldemar.niedziela@somfy.com

www.somfy.pl

LUXIONA POLSKA : Michał Stępień
Dyrektor Działu Współpracy z Architektami

LUXIONA POLSKA: Mirosław Ligaj
Dyrektor Regionalny - mazowieckie

W imieniu firmy Luxiona bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w IV warsztatach ARCHISTREFA SARP – „SARP TO LUDZIE”, które miały miejsce w dniach 17-19 listopada 2021 r. podczas rejsu na promie POLFERRIES „NOVA STAR” (rejs Gdańsk – Nynäshamn – Gdańsk).

Warsztaty stały się już dobrą tradycją, wpisując się w stały kalendarz wydarzeń SARP. Tym bardziej cieszy nas merytoryczny udział w wydarzeniu, w którym wzięła udział tak szeroka reprezentacja architektów i przedstawicieli SARP. Duże spektrum tematów, które poruszone zostały podczas dwudniowych obrad, stworzyło możliwość konstruktywnej wymiany doświadczeń, zarówno od strony przedstawicieli środowiska architektów, jak i firm z sektorów budowlanego czy elektrotechnicznego jak Luxiona. Tematyka spotkania, wystąpienia prelegentów oraz dyskusja okazały się bardzo szeroką platformą tak w zakresie poszerzenia informacji, jak i wymiany poglądów oraz doświadczeń. Niezwykle się cieszymy, że mogliśmy z Państwem dzielić się naszą pasją do oświetlenia. Raz jeszcze dziękujemy za koleżeńską atmosferę, która przyczyni się do dalszej integracji naszych środowisk. Do zobaczenia za rok! Michał Stępień i Mirosław Ligaj

Michał Stępień: tel. 604 454 344, mail: michal.stepien@luxiona.com
Mirosław Ligaj: tel. 668 864 016, mail: miroslaw.ligaj@luxiona.com

www.luxiona.pl

Henkel Polska : Tomasz Zembrowski

Senior Head of Technical Customer Service Henkel Polska sp. z o.o.

AKTYWNIE I EFEKTYWNIE - tylko tyle i aż tyle można napisać jako podziękowanie i podsumowanie wspólnego wyjazdu pt. IV Warsztaty Archistrefa 2021. Firma Henkel wzięła udział po raz pierwszy w tej centralnie zorganizowanej inicjatywie, która łączyła w sobie elementy konferencji, integracji jak również poznawcze i rozrywkowe.

Nie da się pominąć doskonałej organizacji i przygotowania do wydarzenia. Komplet informacji przygotowanych z wyprzedzeniem jak i tych podawanych na bieżąco rozwiewał wszelkie wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że ta pierwsza wspólna akcja to wspaniały początek dalszej współpracy z SARP i zapowiedź kolejnych ciekawych, wspólnie przeżytych chwil. 

OWA Polska : Piotr Klimek

Dyrektor Handlowy

Pragnę podziękować w imieniu naszej firmy, za udział w w/w warsztatach. Pozwolę sobie przypomnieć, że akustyczne sufity podwieszane są często jedynym (i z reguły najlepszym) rozwiązaniem, pozwalającym spełnić wymagania dotyczące akustyki pomieszczeń. Od 1 stycznia 2018 większość pomieszczeń niemieszkalnych musi spełniać wymagania normy PN-B-02151-4:2015-06, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem o warunkach technicznych jakie muszą spełniać budynki i ich usytuowanie. Zapraszamy do współpracy.

Piotr Klimek: tel. 501 444 011, mail: piotr.klimek@owa.com.pl

www.owa.de/pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę