Projektowanie bez barier z Technonicol - Warszawa

Data dodania: 11.08.2019 | Aktualizacja: 11.08.2019, 01:07:17

TECHNONICOL Polska w partnerstwie z Fundacja Polska Bez Barier serdecznie zaprasza na ogólnopolski cykl warsztatów projektowania uniwersalnego! (szerszy opis poniżej)

KOGO?
Architektów/architektki i studentów/studentki kierunków projektowych – obecnych i przyszłych projektantów przestrzeni, budynków i przedmiotów codziennego użytku.

GDZIE?
Warszawa, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, poziom -1

KIEDY?
20.08.2019 r. godz. 9-15

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
ZAPISY: slawek@polskabezbarier.org; tel: 510 675 814 
Liczba miejsc w grupie to maks. 18, zatem nie zwlekajcie z zapisem!

W czasie trwania warsztatu dostępna będzie pętla indukcyjna.
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury jest miejscem dostępnym dla osób poruszających się na wózkach.
Prosimy o informację w razie potrzeby skorzystania z innych udogodnień np. takich jak tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Według GUS osoby z niepełnosprawnościami stanowią około 12% polskiego społeczeństwa. Jednak problemy z poruszaniem się po mieście i w budynkach oraz korzystaniem z podstawowych przedmiotów codziennego użytku ma dużo większa grupa ludzi. Są to osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością wzroku, słuchu lub intelektualną, ale także osoby starsze, osoby z małymi dziećmi i z wózkami dziecięcymi, osoby chore na otyłość, niskie lub bardzo wysokie oraz z czasowymi ograniczeniami ruchu, np. wspierające się kulami lub balkonikami.
Pomimo tego, przestrzeń publiczna, budynki czy przedmioty, z których na co dzień korzystamy, są często niedostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników. 
Rozwiązaniem jest filozofia projektowania uniwersalnego. Początkowo odnosiła się jedynie do architektury, natomiast obecnie polega na projektowaniu produktów i otoczenia w taki sposób, by mogły być one użyte przez wszystkich. Dostępność budynków i przestrzeni publicznej to nie tylko problem osób z niepełnosprawnościami. Każdy z nas może na pewnym etapie swojego życia wykazywać indywidualne potrzeby. 
Architekci i architektki, projektanci i projektantki są nadzieją dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się i komunikacji. Dlatego firma TechnoNICOL (TECHNONICOL Polska), producent systemów izolacyjnych, we współpracy ze swoim wieloletnim partnerem, Fundacją Polska Bez Barier zdecydowały się zmienić tę sytuację, prowadząc ogólnopolski cykl warsztatów projektowania uniwersalnego dla architektów i studentów kierunków projektowych – obecnych i przyszłych projektantów przestrzeni, budynków i przedmiotów codziennego użytku. 

Czynnie działający projektanci i projektantki, architekci i architektki tworzą przestrzeń miejską, projekty budynków i przedmiotów, zarówno w całej Polsce, jak i na świecie. W ramach naszych warsztatów będą mogli poznać świat osób z niepełnosprawnościami oraz zobaczyć, jak poprzez swoją pracę mogą ułatwić im poruszanie się po mieście, korzystanie z podstawowych usług i przedmiotów codziennego użytku. 

Warsztaty z cyklu „Projektowanie bez Barier” odbędą się w 5 miastach. Zaczynamy w Warszawie.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę