Prezentacja filmu "Jak feniks z popiołów"

Data dodania: 25.04.2012 | Aktualizacja: 25.04.2012, 00:00:00

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 maja o godzinie 17:00 odbędzie się prezentacja filmu "Jak feniks z popiołów" ukazującego proces odbudowy Warszawy po zniszczeniach II Wojny Światowej. Film został wyprodukowany przez filmowe konsorcjum australijsko-angielsko-polskie pod kierunkiem znanego australijskiego reżysera Petera Beveridge. W projekcie uczestniczył też znany m.in. z filmu „Cztery Wesela i Pogrzeb” angielski aktor Simon Callow. Twórcy z Australii i Wielkiej Brytanii zafascynowani Polską, postanowili wspólnie zrealizować film dokumentalny o niezwykłej historii Warszawy, żeby uświadomić światu skalę i wspaniałość projektu odbudowy oraz proces zmartwychwstawania całej tożsamości kulturowej narodu polskiego.

Po niespełna godzinnej projekcji odbędzie się krótka dyskusja, do udziału w której został zaproszony m.in. polski współautor filmu Maciej Skalski – nominowany do Oskara w 2010 r., Laureat I Nagrody Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego 2011 za film „Róża”.

W załączeniu znajdą Państwo bliższe informacje na temat filmu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazie.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę