Polska Polityka Architektoniczna

Data dodania: 08.06.2018 | Aktualizacja: 08.06.2018, 19:18:35

Po raz trzeci wydaliśmy Polską Politykę Architektoniczną. W odróżnieniu od większości krajów europejskich (w tym także krajów Europy środkowo-wschodniej i północnej) nie jest to dokument rządowy. Wyraża on poglądy

środowiska architektonicznego, ponieważ w ramach Polskiej Rady Architektury udało się reprezentować zarówno SARP jak i Krajową Radę Izby Architektów, a także Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Tematy prezentowane w tej publikacji to: przestrzeń obywatelska i zarządzanie przestrzenią gminy, gospodarowanie krajobrazem, architektura przyjazna, urbanistyka aktywna, zamówienia publiczne, rola architekta, edukacja i kultura architektoniczna.

Publikacja, która powstała we współpracy PRA z Narodowym Centrum Kultury będzie w najbliższych miesiącach prezentowana w poszczególnych ośrodkach regionalnych.

Pierwsza konferencja planowana jest w Krakowie przy pomocy Krakowskiego Oddziału SARP. Kolejne są do ustalenia.

Tegoroczny cykl zamknie impreza w Białymstoku współorganizowana przez Urząd Miasta.

Polska Rada Architektury oczekuje na kontakt z ośrodkami zainteresowanymi tematem.

Krzysztof Chwalibóg
Przewodniczący Polskiej Rady Architektury

Polska Polityka Architektoniczna jest dostępna pod poniższym linkiem: https://www.sarp.pl/pokaz/polska_polityka_architektoniczna,2082/ oraz ebook PPA https://sklep.nck.pl/pl/p/Polska-Polityka-Architektoniczna/803

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę