OGŁOSZENIE NOMINACJI W I EDYCJI KONKURSU ARCHITEKTURY CEGLANEJ

Data dodania: 08.05.2018 | Aktualizacja: 08.05.2018, 11:36:47

Bardzo cieszy zainteresowanie z jakim konkurs spotkał się wśród studentów architektury. Na konkurs nadesłano 54 prace z całej Polski. Jury doceniło zaangażowanie autorów projektów w użycie ceramiki jako tworzywa, w kształtowaniu przestrzeni. Członkowie Jury zwrócili jednak uwagę na możliwości znacznie szerszego użycia cegły, nie tylko jako elewacji, ale również struktury samego budynku. Zabrakło w pełni wykorzystania cegły w całkowicie inny, innowacyjny sposób. Produkowana dziś ceramika daje nieograniczone możliwości w zakresie formatów, barw i struktur, co powinno zachęcać do kreacji jeszcze bardziej nowatorskich pomysłów. Jury zwróciło uwagę na pozytywny aspekt wpisania projektowanych budynków w szerszy kontekst i uniwersalny charakter architektury.

Związek  Pracodawców  Ceramiki  Budowlanej,  oraz  Stowarzyszenie  Architektów  Polskich  dziękują za udział w konkursie wszystkim autorom nadesłanych prac.

W dniu 7 maja 2018 roku, JURY KONKURSU ARCHITEKTURY CEGLANEJ, na obradach w warszawskiej siedzibie SARP, podjęło decyzję o nominowaniu 20 prac konkursowych:  

W kategorii „Dom Jednorodzinny” nominowane zostały projekty następujących autorów:

W kategorii „Budownictwo Przyszłości” nominowane zostały projekty następujących autorów :

Ogłoszenie wyników konkursu i gala wręczania nagród odbędzie się w dniu 23 maja 2018 roku o godzinie 16:00 w siedzibie SARP w Warszawie, ul. Foksal 2.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę