Ogłoszenie konkursu na projekt architektoniczny budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Data dodania: 16.12.2005 | Aktualizacja: 16.12.2005, 00:00:00

15 grudnia 2005 roku, Prezydent Elekt RP, Pan Lech Kaczyński wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, uroczyście ogłosili otwarcie konkursu na projekt architektoniczny budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wstępna koncepcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie została opracowana i przyjęta przez Radę Programową. Rekomendację Rady Muzeum uzyskała w dniu 12 września 2005 roku. Jest punktem wyjścia do dalszych prac programowych. Na jej podstawie przygotowano konkurs architektoniczny na projekt Muzeum.

Projekt utworzenia Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest wspólnym przedsięwzięciem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Warszawy, popartym uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

Założyciele Muzeum oczekują, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wyróżniać się będzie na tle innych muzeów:

Konkurs jest jednoetapowy, poprzedzony fazą prekwalifikacji kandydatów.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, którzy spełniają warunki określone w regulaminie konkursu i mogą udokumentować posiadane doświadczenie.

Oficjalnym dokumentem informującym o zasadach konkursu architektonicznego na Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest regulamin, który otrzymuje się po zgłoszeniu się do Sekretariatu Konkursu museumcompetition@warszawa.um.gov.pl Informacja dostępna na tej stronie nie zawiera wszystkich załączników będących integralną częścią regulaminu konkursu i nie stanowi podstawy do zgłoszenia do konkursu.

Terminy:

OGŁOSZENIE O KONKURSIE do pobrania ze stron:

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę