NBP poszukuje architekta niebanalnie

Data dodania: 23.10.2019 | Aktualizacja: 23.10.2019, 14:26:18

Centrala NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO ogłosiła postępowanie na wybór architekta dla zadania „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i przebudowę bloku A w Centrali NBP”. Przedmiotem inwestowania ma być skrzydło Centrali NBP w Warszawie zlokalizowane od strony Placu Powstańców Warszawy. Wybranym przez inwestora publicznego trybem jest niezwykle rzadko w Polsce (odwrotnie niż w Europie) w zamówieniach na usługi architektoniczne używany przetarg ograniczony, a więc z procedurą preselekcji zawierającej warunki dostępu do postępowania oraz kryteria selekcji - w tym przypadku wyłącznie opierające się na ocenie doświadczenia wykonawcy oraz kwalifikacji posiadanej przez niego kadry (w zakresie wymagań zbliżonych do przedmiotu zamówienia). Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie nie więcej niż 5 firm projektowych. W nim ich oferty oceniane będą, oprócz kryterium cenowego, według kryteriów pozacenowych, które prezentują się bardzo interesująco, wręcz niebanalnie. Ocenie podlegać będą: 

Wszystkie kryteria poza cenowe stanowią łącznie aż 50% wagi oferty, co też należy ocenić jako ważny krok w kierunku strictejakościowej metody wyboru wykonawców na polskim rynku zamówień publicznych zastosowany w stosunkowo nisko ocenianym przez twórców trybie zamówienia jakim jest przetarg ograniczony. I chociaż Narodowy Bank Polski nie ubiegał się o rekomendację SARP dla tego postępowania, to wydaje się godnym zauważenia, że zastosowana metodologia istotnie zbliża się do zdecydowanie preferowanej wśród  architektów maksymalizacji rangi rzeczywiście jakościowych kryteriów wyboru w postępowaniach o udzielenie zamówienia na usługi. Wszystkich chętnych do zapoznania się z postępowaniem kierujemy do strony:

https://e-zamowienia.nbp.pl/app/demand/notice/public/current/list?USER_MENU_HOVER=currentNoticeList,

zaś zachęconych do ubiegania się o to zamówienie informujemy, że termin wniosków o udział w nim mija 31 października br.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę