Nagrody Architektoniczne POLITYKI

Data dodania: 31.05.2017 | Aktualizacja: 05.06.2017, 11:49:30

Wieczorem 30 maja w Apartamentach COSMOPOLITAN wręczyliśmy po raz szósty Nagrodę Architektoniczną POLITYKI. Grand Prix Nagrody otrzymała pracownia KWK Promes za projekt Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. To dzieło znanego wcześniej przede wszystkim z fantastycznych projektów domów jednorodzinnych Roberta Koniecznego, ubiegłorocznego finalisty Nagrody za Dom Własny Arka w Brennej.

W plebiscycie internautów z 28% oddanych głosów zwyciężył projekt całorocznego Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL w Olsztynie, współtworzony przez trzy pracownie: Dżus GK Architekci, Restudio Architektury i Studio-Projekt Autorska Pracownia Architektoniczna.

W finale Nagrody w tym roku znalazły się również Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Muzeum Katyńskie w Warszawie i Hala Koszyki w Warszawie.

Laureata Grand Prix wybrało jury w składzie:  Grzegorz Buczek – architekt, urbanista, członek Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej; Paweł Dobrzycki – architekt, scenograf teatralny, malarz i pedagog, dziekan Wydziału Scenografii ASP w Warszawie; Feliks Falk – reżyser, scenarzysta, absolwent ASP w War­szawie; Marlena Happach – architektka, urbanistka i aktywistka, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy; Marek Kościkiewicz – muzyk, producent, absolwent warszawskiej ASP; Ewa P. Porębska – redaktor naczel­na miesięcznika „Architektura-Murator”; Krzysztof Sołoducha – redaktor naczelny portalu Sztuka Architektury; Magdalena Staniszkis - architekt i urbanista, prof. nzw. na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej; Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana; Jarosław Trybuś – krytyk architektury, zastępca dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Warszawy; Andrzej Walczak – ar­chitekt, współwłaściciel Grupy Atlas, sponsora nagrody, oraz przedstawiciele redakcji POLITYKI: Jerzy BaczyńskiJacek Poprzeczko Piotr Sarzyński.


Przyznając Nagrodę Architektoniczną POLITYKI chcemy pokazywać i promować realizacje stanowiące symbol dobrego smaku, przyjazne ludziom i w oczywisty sposób poprawiające estetykę otoczenia. Do naszego przedsięwzięcia co roku zapraszamy wybrane grono osób, którym leży na sercu wygląd polskich miast i wsi: najwybitniejszych architektów i urbanistów, krytyków architektury, przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej czy też znanych artystów. Poprzez swoje nominacje wskazują nam najbardziej warte uwagi obiekty zrealizowane w danym roku w 3 kategoriach: 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.polityka.pl/architektura oraz oczywiście w jutrzejszym numerze tygodnika POLITYKA (22/2017).

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=5AKsK_kjpog oraz fotorelacji: http://www.polityka.pl/galerie/1707090,1,nagrody-architektoniczne-polityki-2016-przyznane-zobacz-relacje-z-gali.read

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę