Międzynarodowa Nagroda Velux 2008: Światło Jutra

Data dodania: 08.02.2008 | Aktualizacja: 08.02.2008, 00:00:00

Firma Velux ogłosiła tegoroczną edycję międzynarodowego konkursu dla studentów architektury z całego świata. Konkurs organizowany jest co dwa lata, od 2004 r., we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem na rzecz Edukacji Architektonicznej (EAAE) oraz Międzynarodową Unią Architektów (UIA).

Tegoroczna edycja poświęcona jest tematowi „Światło jutra”. Firma Velux pragnie zainicjować otwarty dialog na temat światła dziennego w najszerszym tego słowa znaczeniu. Ponieważ w konkursie nie przewidziano specjalnych kategorii, projekty mogą koncentrować się na następującej problematyce: światło słoneczne jako naturalne źródło oświetlenia i energii; wkład światła dziennego w jakość wizualną i komfort wnętrz mieszkalnych; nowe spojrzenie na światło dzienne w miejskich kontekstach mieszkalnych; waga światła słonecznego i światła dziennego dla architektury zrównoważonej w harmonii z rytmem natury; bardziej abstrakcyjne pojęcia jak światło dzienne kontra sztuczne światło, dzień kontra noc, wewnątrz kontra na zewnątrz.

Konkurs otwarty jest dla studentów, a także multidyscyplinarnych zespołów, osób uczęszczających do szkół architektonicznych w roku akademickim 2007/2008. Uczestnictwo przewiduje współpracę z tutorem. Rejestracji można dokonać jedynie on-line na stronie internetowej firmy Velux. Rejestracja jest bezpłatna. Projekty można nadsyłać na planszach o wymiarach 2 A1 lub na CD-ROM-ie, a także w formie plików do pobrania na specjalnie przeznaczonej do tego celu stronie internetowej.

Ostateczny termin rejestracji: 8 marca 2008 r.
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 8 maja 2008 r.
Ostateczny termin nadsyłania pocztą projektów: 8 czerwca 2008 r.
Ceremonia wręczenia nagród: listopad 2008 r.

Łączna wartość nagród przewidzianych w konkursie: 30 000 EUR. I nagroda: min. 8000 EUR dla zwycięskiego studenta lub zespołu, 2000 EUR dla tutora/ów; II nagroda: min. 4000 EUR dla zwycięskiego studenta lub zespołu, 1000 EUR dla tutora/ów. Możliwe jest również przyznanie wyróżnień honorowych. W konkursie przewidziana jest również nagroda studencka, która zostanie przyznana w trybie głosowania. Wszystkie projekty nadesłane na konkurs zostaną zaprezentowane w Turynie podczas Światowego Kongresu Międzynarodowej Unii Architektów (29 czerwca – 3 lipca 2008 r.).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej firmy Velux : www.velux.com/via

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę