Konkurs Studencki pt. "Miasto i historia"

Data dodania: 08.01.2004 | Aktualizacja: 08.01.2004, 00:00:00

Jak zaznaczyć obecność historii? Tej szeroko pojętej, dotykającej narodu, pokolenia. Tej osobistej, związanej z pojedynczymi wydarzeniami. Celem
konkursu jest refleksja nad tym, co oznacza historia - dla miasta, społeczności, przestrzeni, wreszcie pojedynczego człowieka i wykonanie projektu (na przykład aranżacji przestrzennej, oznaczenia graficznego,elementu zieleni, instalacji artystycznej materialnej lub niematerialnej, struktury przestrzennej tymczasowej lub trwałej, formy uporządkowania terenu), który zwraca uwagę na historię w mieście, upamiętnia ją, przywraca obecnie żyjącym miejsca i zdarzenia z przeszłości. Wybór tematu, wydarzenia,faktu do upamiętnienia należy do projektującego.

Jury oceniać będzie adekwatność zastosowanych środków wyrazu do założeń projektowych, czytelność, siłę wyrazu bądź dyskrecję rozwiązania oraz jego dostosowanie do wybranej sytuacji w KONKRETNYM mieście.

Terminy:

Nagrody:

W sprawach organizacyjnych związanych z konkursem należy kontaktować się z Małgorzatą Mycielską, redakcja "ARCHITEKTURY-murator", ul. Kamionkowska 45, 03-812 Warszawa, tel.: (0 22) 590 53 22, 590 50 26, fax: 590 52 89, e-mail: architektura_sw@murator.com.pl.

Wzór karty zgłoszeniowej, biogramy jurorów oraz bieżące informacje o konkursie w Interniecie: www.architektura-murator.pl pod linkiem Konkurs
studencki.

Nagroda przyznawana jest w corocznej edycji konkursu. Temat, inny w każdej edycji, dotyczy zawsze małych form architektonicznych.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę