Konkurs SARP nr 1011

Data dodania: 05.08.2021 | Aktualizacja: 05.08.2021, 18:30:41

Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Oddziałem Warszawskim SARP ogłosił konkurs:  „Dom w krajobrazie” – konkurs na projekt domu neutralnego klimatycznie, inspirowanego tradycyjną architekturą województwa mazowieckiego.

Jest to ogólnopolski, otwarty, konkurs dwuetapowy,  o charakterze studialnym. Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu koncepcyjnego domu jednorodzinnego wolnostojącego wraz zagospodarowaniem przykładowej działki.

Celem jest uzyskanie wzorcowych projektów domów jednorodzinnych o cechach i rozwiązaniach współczesnych, a jednocześnie dopasowanych do tradycyjnego krajobrazu kulturowego części województwa mazowieckiego – rejonu Kurpiów oraz terenów wzdłuż Wisły od Warszawy do Płocka.Intencją Zamawiającego jest nawiązanie do najlepszych tradycji budowania w harmonii ze środowiskiem naturalnym i krajobrazem, realizującego racjonalne potrzeby użytkowe mądrze i efektywnie, z wykorzystaniem dostępnych „tu i teraz” materiałów i technologii.

Koncepcje przedstawiane w konkursie mają mieć charakter wstępny, szkicowy, mogą być rysunkami odręcznymi i nie muszą zawierać wymiarów. Koncepcje domów przedstawione w pracach konkursowych nie mogą być wcześniej publikowane lub w inny sposób prezentowane publicznie.

Zamawiający oczekuje projektów, które będą odpowiedzią na najważniejsze wyzwanie cywilizacyjne – powstrzymanie zmian klimatu. Neutralność klimatyczna w architekturze przekłada się na niski ślad węglowy w cyklu życia budynku.

Wynikiem Konkursu ma być uzyskanie maksymalnie dziesięciu (10) najlepszych Prac konkursowych które zostaną umieszczone w Katalogu wzorcowych rozwiązań neutralnego klimatycznie domu jednorodzinnego dla regionu Kurpie Białe i Zielone oraz obszaru nadwiślańskiego Mazowsza Zachodniego. Katalog powyższy będzie skierowany do przyszłych Inwestorów w celu zakupienia od autorów Prac pełnej dokumentacji projektowej pozwalającej na realizację inwestycji.

Termin zdawania pytań do I Etapu Konkursu upływa 6 września 2021 r.

Wszelkie szczegóły, oraz regulamin wraz z załącznikami dostępne sa na stronie konkursu: https://konkurs-dom.sarp.warszawa.pl/


Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę